Aktuality

« Zpět

Prázdniny s Logickou olympiádou aneb tak trochu jiný tábor

Tábor je určen pro děti ve věku 10–12 let: účastníky LO, řešitele Dětské šifrovací hry a pro všechny, kteří rádi přemýšlí. Tábor je zaměřen na vzdělávání a poznávání, na přírodní vědy všeho druhu, na techniku, logiku, zdravý úsudek a nezapomenutelné chvíle. 

Pavla Procházková, e-mail: pavla.prochazkova@mensa.cz, tel.: +420 603 476 744, +420 605 203 321
14.7.2018  —  25.7.2018
Hotel Vltava, Strážné v Krkonoších
Co se bude dít?

Náplň bude pestrá. Část dne věnujeme hrám - běhací, chodící, přemýšlecí, deskové... a další prostor bude vymezen (teď se neděs!) i přednáškám. Půjde vždy spíše o povídání o matematice, fyzice a ostatních vědách. Každý si vybere z paralelního programu, co ho právě bude zajímat. Letos se účastníci mimo jiné dozvěděli, proč a jak vzniká zemětřesení, jak se předpovídá počasí, jak blízko k sobě má diamant a tuha, že existuje trojúhelník, který má všechy úhly pravé, jak se šifrují zprávy, co je to doba ledová a spoustu dalších zajímavých informací.

Dále nesmí chybět kytara a zpívání, les a voda, noční hry, dobrodružství, napětí, legrace, táboráky a spousta dalších věcí. Program bude celodenní, volného času nebude moc. Jediné, co bude chybět, je nuda.

Kdo se o nás bude starat?

Starší polovina organizátorů jsou absolventi VŠ (Matematicko-fyzikální fakulty UK, právnické fakulty UK), druhá část jsou studenti posledních ročníků SŠ, bývalí účastníci našich táborů. 

Samozřejmě budou organizátoři schopni zodpovědět otázky, popřípadě připraví povídání i o tématech, která budou děti zajímat.

Zdroj: http://deti.mensa.cz/index.php?pg=udalosti&aid=1237