Aktuality

Fyzikální ÚLeT - Úpická LeTní Expedice

ÚleT je jedinečný tábor, jehož cílem je, aby se děti naučily přemýšlet nad svým okolím a začaly jej zkoumat. Fyzika spolu s výrobou vlastních experimentů a jednoduchých hraček je pro to ideálním prostředkem.

Letní soustředění "Věda z kufru"

Letní soustředění Věda z kufru, určené pro žáky ZŠ a SŠ ve věku 13-17 let se bude konat 15.-19.7.2013. Soustředění je zaměřeno na prohloubení poznatků z přírodních věd, astronomická pozorování a praktické dovednosti .

Kempy a kurzy pro talentované žáky z Plzeňského kraje proběhnou opět v srpnu a září

Cílem projektu je podporovat a rozvíjet talent a zájem žáků o přírodovědné, společenskovědní, jazykové a umělecké obory. Cílovou skupinou jsou nadaní žáci základních, středních a základních uměleckých škol v Plzeňském kraji, kteří byli úspěšní v krajských kolech soutěží vyhlašovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR ve školním roce 2012/2013.

Vesmírný workshop- objevujte vesmír po svém

Na víkend 11. a 12. května zve Techmánie Science Center v Plzni do vesmíru.

Nadaní lidé z Brna odchází za kariérou, do města však míří špičky vědy

Zvrátit odliv mozků by mohlo budování výzkumných center, kterých v Brně vzniklo v poslední době hned několik. Mezi největší patří CEITEC a ICRC.

Stát láká špičkové vědce zpět do vlasti, uděluje štědré granty

Dostat špičkové české vědce ze zahraničí zpět do vlasti. Takový plán si vytyčilo ministerstvo školství a vymyslelo plán Návrat.

Jubilejní 20. ročník soutěže vědeckých a technických projektů středoškoláků AMAVET

Finále 20. ročníku soutěže vědeckých a technických projektů středoškoláků Expo Science AMAVET, do něhož letos téměř padesát studentů přihlásilo 40 projektů, se tradičně odehrálo 25.–26. dubna 2013 v budově Akademie věd ČR na Národní třídě v Praze. I tentokrát převzal nad soutěží záštitu předseda AV ČR Jiří Drahoš.

Seminář vědce a fotografa Jana Valenty - Pokusy na rozmezí mezi mikro- a makrofotografií

Seminář se koná 15. května 2013 od 16:30 v učebně B8 v budově Přírodovědecké fakulty UK na adrese Viničná 5, Praha 2. Přednášející vysvětlí základní optické principy, jež pak umožní ukázat cestu k relativně jednoduchým pokusům, které může zkoušet skoro každý.

Národní finále soutěže FameLab 12.5.2013

Máte rádi vědu a chcete se zároveň bavit? Pak přijďte na národní finále soutěže FameLab. Mladí vědci mají v soutěži za úkol nadchnout vás pro svůj výzkum. Každý na to dostane tři minuty na jevišti. Letošní národní finále se koná v neděli 12. května 2013 od 18:00 hodin v divadle Semafor (Dejvická 27, Praha 6). Vstup je zdarma.

Přírodovědci, badatelé a dobrodruzi – přijďte 17. a 18. května 2013 odhalovat tajemství rostlin

„Expedice na Ostrov rostlin“ se uskuteční v pátek 17. května a v sobotu 18. května 2013, oba dny od 10 do 18 hodin v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UK (Na Slupi 16, Praha 2). Čekají vás prohlídky skleníků, exkurze do laboratoří, pokusy s rostlinami, interaktivní expozice a další aktivity pro děti i pro dospělé.

ZNAKY DOBRÉ ŠKOLY a NADANÍ v různých variantách vzdělávání: charakteristiky, zkušenosti, nabídky, doporučení

135. setkání Klubu rodičů a učitelů na téma: ZNAKY DOBRÉ ŠKOLY a NADANÍ v různých variantách vzdělávání: charakteristiky, zkušenosti, nabídky, doporučení; Proč je důležité „míti Filipa“– záměry a vedlejší efekty výchovy a vyučování; Jak nás vidí naši i zahraniční středoškoláci? Kdy a podle čeho můžeme poznat, má-li člověk /žák dobrou výchovu a vzdělání? 23.5.2013 od 17-19 hodin v ZŠ Mohylová, Praha 13

Akademie nadání připravuje letní příměstské tábory

Na letní prázdniny v období od 1.7. do 9.8.2013 připravuje Akademie nadání celkem 6 týdnů (běhů) s pestrým programem.

Talentovaní studenti nacházejí uplatnění díky výborné znalosti SolidWorksu

Zajímavé a zábavné výukové materiály pomáhají středoškolákům i vysokoškolákům objevovat a prakticky využívat nové technické koncepty a rozvíjet schopnosti nutné k řešení komplexních projektů.

Evropský měsíc mozku

Na programu „Evropského měsíce mozku“ je více než 50 různých akcí od konferencí, seminářů a setkání po letní školy a vzdělávací kurzy.

Program Excelence středních škol 2013

Základním cílem tohoto programu je především podpora, zvyšování kvality a rozšiřování péče o talentované žáky na středních školách, kteří jsou schopni dosahovat vynikajících výsledků. Mezi další cíle tohoto programu patří zvýšení zájmu a motivace žáků, pedagogických pracovníků a škol o účast v soutěžích a přehlídkách, a tedy o zvyšování vědomostní úrovně žáků nad rámec školních vzdělávacích programů.

První kolo soutěže Evropské srdce v přírodních vědách 2013 je v plném proudu

Od 15.4. až do 14.5.2013 se mohou zájemci z druhého stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií zapojit do prvního kola soutěže Evropské srdce v přírodních vědách 2013. První kolo probíhá online.

Start první celoevropské vysokoškolské iniciativy MOOC (Massive Open Online Courses)

První celoevropskou iniciativu „MOOC“ (otevřené kurzy on-line) spustili za podpory Evropské komise partneři z 11 evropských zemí. Jedná se o internetové univerzitní kurzy, které lidem umožňují přístup ke kvalitnímu vzdělání, aniž by museli opustit pohodlí svého domova. Zájemci si budou moci vybírat z přibližně 40 kurzů z různých oborů, a to ve 12 jazycích. Kurzy budou zdarma.

7. ročník soutěže pro talentovanou středoškolskou mládež v oblasti vědeckých a odborných prací České hlavičky

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR společně s Českou hlavou vyhlašuje již 7. ročník soutěže pro talentovanou středoškolskou mládež v oblasti vědeckých a odborných prací České hlavičky. V letošním roce 2013 jsou vyhlašovány následující kategorie: Merkur, Genus, Ingenium, Futura. Jako novou cenu pro letošní ročník jsme připravili cenu "Sanitas" - život a zdraví člověka.

Diferenciální počet bez počtů

SPONA v oblasti matematiky připravila T-exkurzi s názvem Diferenciální počet bez počtů.

Matematické principy úprav digitálních fotografií

JCMM, které se stalo SPONOU s oborem excelence matematika připravilo T-exkurzi s názvem Matematické principy úprav digitálních fotografií.
Je zobrazeno 2 001 - 2 020 položek z celkového počtu 2 270.
Položek na stránku 20
  114