Aktuality

Studentská soutěž chce pomoci objevit nové talenty české vědy

Středisko společných činností AV ČR, v. v. i., divize Nakladatelství Academia, vyhlašuje 2. ročník studentské soutěže určené studentům a absolventům českých vysokých škol se sídlem v České republice. Záměrem je dát možnost mladým, ještě neobjeveným autorům vydat svou magisterskou práci pod hlavičkou předního českého nakladatelství a pro čtenáře objevit nový talent české vědy.

Pouť k planetám v Plzni potrvá do září 2013

Máte možnost zjistit, že astronomie je zábava! A také to, že třeba cesta ze Země na Mars nemusí být zase tak daleká… Cílem projektu Pouť k planetám, s nímž se v ulicích města Plzně můžete setkat každé léto již od roku 2007, je názornou a populární formou podnítit zájem o vědu a vesmír.

Letní vědecký kemp pro pedagogy

Mezinárodní rok vodní spolupráce 2013 byl inspirací k uspořádání zážitkového letního kempu pro všechny středoškolské pedagogy přírodovědných oborů, které baví zábavné výukové metody, rádi experimentují a hledají novou inspiraci a nápady.

Mensa NTC Learning I. – Úvodní školení v metodě proběhne 9.9.2013

Mensa NTC Learning je systémový metodický projekt pro učitele předškolních zařízení. Pracuje se souborem technik a speciálně sestavených cvičení, které vedou ke zvýšení efektivity využívání intelektových schopností u dětí v předškolním věku.

Konference Mensa pro rozvoj nadání 2013

Mensa ČR srdečně zve všechny zájemce o problematika nadaných na další ročník konference „Mensa pro rozvoj nadání“, která se bude konat ve středu 13. listopadu 2013 v Prostějově.

Nové expozice v Národním technickém muzeu - Chemie kolem nás a Měření času

Národního technického muzea otevřelo ve čtvrtek 27.6. 2013 dvě nové stálé expozice Chemie kolem nás a Měření času. Expozice Chemie kolem nás je koncepčně pojata jako příběh potkávání člověka a chemie během dne. Nová expozice Měření času prezentuje hodinářské sbírky v Národním technickém muzeu a zobrazuje technický vývoje chronometrie. Obě expozice navazují na tradici prezentace těchto oborů v Národním technickém muzeu.

3. konference Společnosti pro talent a nadání (STaN) proběhne 21.- 23.10. 2013 v Praze

3.STaN konference bude probíhat 21. - 22. října 2013 (pondělí a úterý) v prostorách MŠMT ČR, Praha 1, Karmelitská 7.

Úspěšnost krajů v 35. ročníku SOČ

Tabulka zpracovaná dle výsledkové listiny celostátní přehlídky 35. ročníku SOČ uvádí úspěšnost studentů z jednotlivých krajů.

Letní setkání rodin s nadanými dětmi 2013

Centrum nadání vás srdečně zve na letní celostátní setkání rodin s předškolními a mladšími školními dětmi - v termínu 18. - 25. 8. 2013.

Letní příměstské campy rozvoje rozumových schopností v roce 2013

Centrum nadání vás srdečně zve na příměstské zábavně-vzdělávací příměstské campy rozvoje schopností s volitelným programem.

Letní soustředění Vědy z kufru

Letní soustředění Vědy z kufru, které se uskuteční 15. -19. 7. 2013 v Naučném středisku ekologické výchovy Kladno, Čabárna. Na tomto soustředění si jeho účastníci, studenti a žáci ve věku 13 - 17 let, budou moci vyzkoušet například astronomická pozorování, rozbory vody a půdy, nebo odchyt drobných živočichů v místním rybníku.

Letní vědecký kemp pro pedagogy - Voda a věda kolem nás

Akademie věd ČR ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy pořádá Letní vědecký kemp s podtitulem Voda a věda kolem nás ve dnech 29.7.-2.8.2013.

Fotosoutěž NAEP na téma "Praxe je školou života"

Dům zahraničních služeb každoročně vyhlašuje fotosoutěž pro neprofesionální fotografy všech věkových kategorií. Každým rokem je zvoleno jiné téma, ke kterému soutěžící zasílají své fotografie ze studijních pobytů v zahraniční, výletů, dovolených nebo z každodenního života.

Poslední možnost zaslat své nominace do VII. ročníku soutěže České hlavičky 2013

V letošním roce 2013 je již po 7. vyhlášena soutěž České hlavičky pro nadané žáky středních škol. Uzávěrka pro příjem nominací je do 30. června 2013!!!

Výsledky 39. ročníku Olympiády v českém jazyce

Ve dnech 21. - 27. 6. 2013 proběhlo v Lažánkách u Blatné ústřední kolo 39. ročníku Olympiády v českém jazyce. Zúčastnilo se jej 58 nejlepších "češtinářů" z celé České republiky. Zde předkládáme aktuální výsledky 10 nejlepších v každé kategorii.

Tvorba vlastního filmu pro nadané žáky ZŠ a SŠ

Připravujeme skutečně unikátní workshop: 12 z vás si bude moci vyzkoušet astronomické experimenty a hlavně výrobu vlastního filmu v technologii Digital Sky 2, jíž disponuje v ČR pouze Techmania! Zkusit si můžete dabing i vlastní scénář… Už 29. 7. – 1. 8. v Techmanii! Více na webu Techmanie

Odpolední fyzikální kroužek pro nadané žáky ZŠ a SŠ

Nevíte, co podniknout o prázdninových odpoledních? Co takhle experimentovat s přírodními zákony a zkusit si to natočit? Ty z vás, kterým fyzika není cizí, srdečně zveme ve dnech 8. – 13. 7. Na odpoledne plná fyzikálních výzev! Pořádá Techmania, více informací na webu science centra .

Blíží se ústřední kolo Olympiády v českém jazyce

Ve dnech 21. - 27. června 2013 se uskuteční ústřední, tj. celostátní kolo 39. ročníku Olympiády v českém jazyce. Konat se bude v rekreačním středisku Lažánky.

Pozvání do Brna na Letní školu mladých vědců

Národní institut dětí a mládeže MŠMT a Sdružení na podporu talentované mládeže České republiky, o. s. zvou na akci Letní škola mladých vědců, která se koná 19. – 23. srpna 2013 v Brně.

Promoce absolventů Dětské univerzity 2013

"Promoce" absolventů Dětské univerzity ve školním roce 2012/2013 proběhnou za účasti pana rektora Technické univerzity v Liberci prof. Dr. Ing. Zdeňka Kůse v sobotu 22.června 2013 v budově M, ul. 17.listopadu v Liberci Harcově.
Je zobrazeno 2 241 - 2 260 položek z celkového počtu 2 553.
Položek na stránku 20
  128