Aktuality

Evropská komise představila přehodnocený přístup ve vzdělávání

Přehodnocení vzdělávání vyzývá k zásadnímu posunu paradigmatu ve vzdělávání s důraznějším zaměřením se na „studijní výsledky“ – tj. znalosti, dovednosti a schopnosti, které studenti získají.

Ocenění nejúspěšnějších žáků, jejich pedagogů a škol v Plzeňském kraji za školní rok 2011/2012

S cílem podporovat a rozvíjet talent a zájem žáků středních škol o přírodovědné, společenskovědní a jazykové obory, rozvíjet péči o nadané děti a mládež ve středních školách a zlepšovat materiální vybavení středních škol pro práci s nadanými žáky byl vyhlášen dotační program Plzeňského kraje s názvem Talent 2012.

T-exkurze Morfologie ptáků a savců zblízka – poslední možnost přihlásit se

Uvažujete o studiu veterinární nebo humánní medicíny? Zajímá vás, jak vypadají jednotlivé orgány? Nebo si jen chcete vyzkoušet práci s anatomickými nástroji? Pak je T-exkurze Morfologie savců a ptáků určena právě pro vás a do 14. 12. 2012 máte možnost se přihlásit!

Seminář SOČ pro pedagogické pracovníky v Olomouci - 10.-11. ledna 2013

Seminář SOČ pro pedagogické pracovníky, kteří se věnují (nebo se chtějí věnovat) aktivitám souvisejícím se soutěží Středoškolská odborná činnost. Mohou působit jako vedoucí prací, hodnotitelé, odborní konzultanti nebo organizátoři aktivit SOČ v přírodovědných, technických nebo humanitních oborech.

Ministr Fiala ocenil nadané studenty a absolventy

Ceny ministra školství, mládeže a tělovýchovy pro vynikající studenty a absolventy studia ve studijním programu pro rok 2012 obdrželo pět laureátů.

O umírající hvězdě Betelgeuse na Univerzitě Pardubice - přednáška 15.11.2012

Volný přednáškový cyklus o matematice, fyzice a příbuzných oborech pro všechny zájemce, znalce i laiky pokračuje na Univerzitě Pardubice ve čtvrtek 15. listopadu přednáškou prof. RNDr. Petra Kulhánka, CSc. na astronomicky aktuální téma.

Dny GIS 2012 na fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice 14.-15.11.

Ve dnech 14. a 15. listopadu 2012 se na Fakultě ekonomicko-správní Univerzity Pardubice uskuteční DNY GIS 2012, které účastníky seznámí s problematikou geoinformačních systémů a technologií. Ve středu je zahájí populární akce pro veřejnost a studenty středních škol tzv. „GIS DAY“, na který ve čtvrtek naváže odborný „Geoseminář“.

T-exkurze Talnetu - podzim 2012

Na sklonku letošního roku jsou připraveny exkurze věnované z ajímavým chemickým experimentům, nanotechnologiím, pozorování zvířat živých a pitvě neživých, astronomii a procházce po pražských plážích. T-exkurze jsou vhodné pro ty žáky, kteří se o problematiku zajímají a chtějí se dozvědět víc, než se píše v...

Evropské osobnosti vyzývají vedoucí představitele EU, aby se postavili za program Erasmus

Více než 100 evropských osobností z oblasti vzdělanosti, umění, literatury, ekonomie, filozofie a sportu podepsalo otevřený dopis hlavám států a vlád EU na podporu programu studentských výměn Erasmus, jehož budoucnost je v současné době nejistá.

Poprvé uděleny ceny Marie Curie za vynikající výsledky ve výzkumu

Na slavnostním ceremoniálu v kyperské Nikósii 5.11.2012 poprvé Evropská komise udílela cenu Marie Curie za vynikající výsledky ve výzkumu. Cenu získali 3 laureáti.

1. ročník mezinárodní konference - SCICOM v přírodních vědách I. - Ostrava 14. - 15. 11. 2012

přednášky domácích i zahraničních partnerů z institucí, které se popularizací vědy a výzkumu dlouhodobě zabývají či hodlají se zabývat; dále příspěvky účastníků, kteří chtějí sdílet své vlastní zkušenosti z oblasti popularizace vědy, propagace výsledků vědecko-výzkumné práce, ale též příspěvky účastníků s konkrétními příklady systematické propagace projektů

Setkejte se s význačnými vědci - Projekt 100 vědců do středních škol

Zlepšit přístup ke vědě na našich středních školách je cílem nového projektu Ústavu informatiky (ÚI) AV ČR. Cílem je podpořit středoškolské studentky a studenty ve středoškolské odborné činnosti a podpořit je na cestě směrem k nejvzdělanějším a nejnápaditějším členům společnosti.

Internetová matematická olympiáda

Nabídka šance prokázat matematikcké nadání v konkurenci až 220 týmů z celé České republiky.

Morfologie ptáků a savců zblízka - nabídka T-exkurze

Projekt PERUN využil osvědčený model T-exkurzí Talnetu a nabízí již druhou vlastní T-exkurzi z oblasti biologie. Nenechte si ji ujít. T-exkurze kombinuje návštěvu odborného pracoviště s online přípravnou fází tak, aby student co nejvíce vytěžil z daného tématu - byl dostatečně vybaven základy oboru a mohl se na pracovišti věnovat již konkrétnímu...

České hlavičky znají své vítěze

Ceny za nejlepší vědecké práce středoškoláků za letošní rok 2012 České hlavičky byly vyhlášeny v Brně.

Do historie s Emilem ŠKODOU - nový program v Techmania Science Center Plzeň

Čeká na vás originální příběh o historii a vývoji regionální techniky, jejž zná jen málokdo…

Zajímají vás současná internetová témata?

Pokud ano, přihlaste se na konferenci Internet a Technologie, která se bude konat 24. listopadu 2012 v historické aule Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, Malostranské nám. 25, Praha 1. Program a registraci naleznete na http://www.nic.cz/it12 / . Jednodenní konferenci Internet a Technologie pořádá sdružení CZ.NIC, správce domény nejvyšší úrovně .CZ, a sdružení CESNET. Konference je určena zájemcům z řad internetové komunity, odborníkům, studentům...

Základní kurz robotiky - robot ASURO s exkurzí do zahraničí, 2. běh

NIDM v rámci projektu PERUN nabízí žákům středních škol příležitost zúčastnit se jedinečné vzdělávací aktivity. Zveme vás na Kurz základní robotiky - robot ASURO (online kurz s workshopem), který vyvrcholí exkurzí do high-tech institutu pro letectví a kosmonautiku DLR v Mnichově, Německu ( www.dlr.de ). Aktivita je vhodná pro žáky...

Rychlejší a jednodušší přístup k finančním prostředkům EU pro evropské podniky, města, regiony, ale i pro vědce

Od 1. ledna 2013 bude poskytování finančních prostředků EU podnikům, nevládním organizacím, výzkumným pracovníkům, studentům, obcím a dalším příjemcům efektivnější.

Budoucnost naší a světové energetiky očima České fyzikální společnosti (panelová diskuze)

Rok 2012 je rokem udržitelné energie pro všechny. Jaká je vlastně definice udržitelné energie? Vyhovují této definici třeba i jaderné zdroje? Jaký je ve skutečnosti vztah mezi jadernými a obnovitelnými zdroji? Kdy dosáhneme dlouhodobě udržitelné výroby energie u nás? Budeme schopni uřídit soustavu s mnoha obnovitelnými zdroji? A můžeme jednou mít podstatnou část energie z fotovoltaických článků?
Je zobrazeno 2 241 - 2 260 položek z celkového počtu 2 411.
Položek na stránku 20
  121