Aktuality

Workshop lektorů

Dne 26.2.2014 proběhne workshop lektorů ZŠ, jehož cílem je zhodnocení 1. běhu stimulačně-obohacujícího kurzu a vzájemné sdílení zkušeností.

FYKOSí Fyziklání - 8. ročník

Baví vás fyzika? Máte rádi týmové soutěže? Neváhejte a poskládejte až pětičlenný tým na FYKOSí Fyziklání.

Kurz zimní ekologie pro pedagogy

Středisko volného času dětí a mládeže Plzeň si vás v rámci projektu PERUN dovoluje pozvat na pobytový kurz 22.-23.2. s intenzivním celodenním programem zaměřeným na studium vlivu faktorů zimní ekologie na živé organizasmy s využitím metod a technik globální a environmentální výchovy a badatelsky orientovaného vyučování.

Co je zač jaderný chemik? Seznamte se v květnu na pražském Science Café

O studované problematice a aplikacích jaderné chemie, a také o vlastních zkušenostech, pohovoří absolvent Katedry jaderné chemie FJFI ČVUT v Praze, Ing. Martin Přeček, Ph.D., v současné době pracující v oddělení Radiační a chemické fyziky Fyzikálního ústavu AV ČR. Přednáška se bude konat v úterý 13. května 2014 od 19 hodin v pražské kavárně Potrvá (Srbská 2, Praha 6).

Deštivá zima – deštivá přednáška ve Zlíně

Přijďte si poslechnout, proč jsme se pravé zimy dočkali až na konci ledna! Přednáška s doc. RNDr. Petrem Ponížilem, PhD., proděkanem Fakulty technologické UTB, se bude konat ve čtvrtek 30. ledna od 18 hodin v kavárně Šachmat ve Zlíně.

Pozvánka na přednášku do Brna "Chemie, vesmír a tak vůbec"

Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu rozjelo v Brně Junior Science Café. Popularizační přednášky a diskuze o vědeckých tématech a vědeckém životě upravené pro studenty středních škol a bakalářských programů. Nejbližší přednáška: čtvrtek 30. ledna 2014 od 18 hodin v suterénu oblíbeného Café Falk na téma „Chemie, vesmír a tak vůbec“ s Tomášem Fialou a Vojtou Kundrátem.

Mensa NTC Learning III. – finalizující metodický trénink 6.2.2014

Mensa NTC Learning je nový systémový metodický projekt pro učitele předškolních zařízení. Pracuje se souborem technik a speciálně sestavených cvičení, které vedou ke zvýšení efektivity využívání intelektových schopností u dětí v předškolním věku.

Nejnovější technologie v Ústavu molekulární genetiky AV ČR

Špičkové centrum excelence pro super-rezoluční mikroskopii slavnostně otevřel v úterý 21. ledna 2014 ve spolupráci s firmou Nikon Ústav molekulární genetiky AV ČR.

K projektu 100 vědců do středních škol

Zmíněný projekt sestává z třídenních Intenzivních škol pro středoškolské studenty a pedagogy pořádaných postupně v každém kraji ČR. Ve dnech 23.-25.1.2014 se na pražské MFF UK uskutečnila již 12. Intenzivní škola, tentokrát pro Středočeský kraj.

3 ocenění za popularizaci vědy

Čestné oborové medaile Vojtěcha Náprstka Za zásluhy v popularizaci vědy předal ve středu 22. ledna 2014 předseda Akademie věd ČR prof. Jiří Drahoš třem novým laureátům.

Vstříc Evropské síti podpory nadaných - mezinárodní konference v Maďarsku

Ve spolupráci s maďarským Ministerstvem pro lidské zdroje a Evropským centrem pro nadané v Budapešti pořádá Asociace maďarských organizací podporujících nadané 8. - 10. května 2014 v Budapešti mezinárodní konferenci „Vstříc Evropské síti podpory nadaných“. Online registrace bude otevřena počátkem února.

Zalidněná modrá planeta - komponovaný pořad pro veřejnot a školy v Science On a Sphere

Výjimečnost naší planety spočívá v existenci hydrosféry, tj. vodního obalu Země. Dynamický systém, ve kterém neustále probíhá přesun vody v různých skupenstvích, je prezentován pomocí dat NOAA a NASA. Délka pořadu je cca 15 min. – show + případně prostor pro diskuzi či otázky.

Komponované pořady pro školy v Science On a Sphere

Délka pořadu pro školy v Techmania Science Centru v Plzni je cca 45 minut - Desková tektonika I. pro 2. stupeň ZŠ a Desková tektonika II. pro SŠ.

Jak rostliny vedou vodu?

Techmania Science Center nabízí školním skupinám možnost zúčastnit se bezplatného workshopu, který rozvíjí učivo přírodovědných předmětů. Hodinu trvající workshop je nabízen do konce března 2014. Smyslem workshopu je podpořit zájem žáků o přírodovědné obory, podnítit u nich vnímání souvislostí a zejména nabídnout jim možnost vlastními silami, konstruktivně vyřešit problém.

Zveme na přírodovědeckou výstavu Barvy v přírodě

Výstava Barvy v přírodě se koná v Muzeu východních Čech v Hradci Králové a je otevřena denně mimo pondělí 9:00–17:00 hodin, a to až do neděle 20. dubna 2014.

Biologický kroužek Arachne pro středoškoláky

Kroužek je veden studenty biologie a je určen středoškolským studentům se zájmem o biologii, kteří si chtějí rozšířit své biologické znalosti za hranice středoškolské výuky. Koná se každou středu od 17 hodin a není nutné se nikterak formálně hlásit, stačí přijít přímo na přednášku či exkurzi.

Festival vědy v Obchodním centru Šestka 24.1.-16.2.

Za vědou nemusíte chodit jen do poslucháren a laboratoří. Od 24. ledna do 16. února 2014 ji můžete potkat třeba i při nákupech. Přijďte se podívat na rostliny, zvířata, chemické pokusy nebo zkameněliny, které připravili studenti a absolventi Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Mezinárodní konference - Vzdělávání a popularizace vědy

Konference se uskuteční ve dnech 27. - 28. 02. 2014 v Národní technické knihovně v Praze. Do Prahy přijedou zajímaví hosté, odborníci na popularizaci vědy a vzdělávání např. z Portugalska, Španělska, Nizozemí, Velké Británie nebo Německa. Registrovat se můžete od 22. 01. 2014 do 17. 02. 2014.

Vzdělávání v 21. století - konference

Science Centrum Techmania pořádá 4.2.2014 konferenci Vzdělávání v 21. stolení s podtitulem Propojení formálního a neformálního vzdělávání.

Připomínáme Den otevřených dveří na OPEN GATE v Babicích 22. ledna

Open Gate pořádá 22.1. od 12.30 Den otevřených dveří, kdy je pro návštěvníky připraven speciální program.
Je zobrazeno 2 301 - 2 320 položek z celkového počtu 2 757.
Položek na stránku 20
  138