Aktuality

Vybírejte - přihlášky na vědecké stáže jsou přijímány do 15. října 2012

Od začátku nového akademického roku 2012/2013 se studentům SŠ i VŠ opět nabízí příležitost objevovat tajemství české vědy a výzkumu. Stáže jsou obsazovány průběžně, je proto třeba si vybrat co nejdříve.

Matematický seminář KoMáR pro žáky 2. stupně základních škol

Jedná se o nový korespondenční matematický semináře KoMáR určený pro všechny žáky 2. stupně ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří si rádi hrají s matematikou a nebojí se zajímavých příkladů.

Nový vzdělávací kurz v Techmanii - O komunikaci vědy

Techmania Science Center v Plzni otevírá nový stipendijní vzdělávací kurz o komunikaci vědy, který je určen žákům SŠ a studentům bakalářského studia. V rámci teoretické i praktické části se účastníci kurzu seznámí s obecnými východisky komunikace vědy, projdou tréninkem ve výuce prostřednictvím interaktivních exponátů demonstrujících fyzikální, chemické či technické jevy a získají praxi v oblasti veřejného vystupování.

Otevřená věda - Kurzy pro pedagogy biologie, chemie a fyziky

Pro školní rok 2012/2013 Středisko společných činností AV ČR připravilo pro pedagogy SŠ praktické i teoretické kurzy chemie, fyziky a biologie. Letos je zařazen také blok, který pedagogům nastíní způsob, jak pracovat s talentovanými a nadanými studenty, jak je motivovat ke studiu přírodních věd, problematiku olympiád, středoškolské odborné činnosti apod.

VI. ročník Českých hlaviček

Slavnostní vyhlášení vítězů VI. ročníku Českých hlaviček se uskuteční v Mahenově divadle v Brně dne 17. 10. 2012 za přítomnosti televizních kamer a širokého publika.

Přednáška pro studenty: Proč pět prstů? Genetická regulace vývoje končetin

Přijďte si poslechnout přednášku z cyklu Nebojte se vědy, která se koná 27. 9. 2012 ve 14 hod. v budově Akademie věd ČR, Praha 1.

2. dětská vědecká konference

Konference je určena pro děti ve věku 10 až 15 let. Akce se koná ve dnech 18. - 19. 10. 2012 v Praze na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze.

Den T

Na akci „Den T“ prezentujete 1. 10. 2012 před odborníky svůj nápad i představu, jak a za kolik jej realizovat. Cílem akce je mj. motivovat a podporovat studenty k tvůrčí a vědecké kariéře, zapojit je do odborných týmů.

Dětská univerzita 2012/13 - přijímací řízení

Zábavnou formou hry na vysokoškolské studium budou děti moci "studovat" technické a přírodovědné obory s vazbou na výzkum a vývoj, probíhající na Technické univerzitě v Liberci.

Scientia Pragensis - Den vědy na pražských vysokých školách

Již 6. ročník akce Scientia Pragensis se bude konat v 23. listopadu 2012 opět v areálu VŠE v Praze.

Jaderné dny v Techmanii Plzeň

Techmania Science Center v Plzni připravila unikátní výstavu a celou řadu přednášek, jejichž cílem je zodpovědně bourat mýty a předsudky v oblastech výzkumu, vývoje, výroby, bezpečnosti a využití jádra v praxi. Až do 31. října 2012 na Vás čeká v Techmanii Science Centru v Plzni řada tematických exponátů, které jinde neuvidíte, ale setkáte se zde i se speciálními přenáškami, které Vám poutavou formou přednesou sami odborníci z daného oboru.

Týden vědy a techniky - největší vědecký festival v ČR proběhne v listopadu 2012

12. ročník festivalu Týden vědy a techniky se uskuteční ve dnech 1.–15. listopadu 2012 na mnoha místech ČR. Máte možnost navštívit přednášky, výstavy, exkurze, vědecké kavárny, promítání dokumentárních filmů, nahlédnout do vědeckých pracovišť, laboratoří a knihoven a poznat, jak se dělá věda.

Festival vědy s RWE v Brně

Festival zaměřený na popularizaci přírodních věd se uskuteční v Brně od 22. do 28. září 2012 a bude mít dva vrcholy - Den vědců 22. září a Noc vědců 28. září.

Evropská noc vědců 2012

28. září 2012 proběhne další ročník Evropské noci vědců. Noc plná experimentů a zábavy je celoevropská akce. Cílem je mj. bořit mýty o vědcích coby podivínech a představit je jako „obyčejné lidi“.

Propozice 15 soutěží garantovaných NIDM na šk. rok 2012-13

Aktuální propozice 15 soutěží vyhlášených MŠMT a garantovaných NIDM ve šk. rok 2012-13 najdete na: http://www.nidm.cz/talentcentrum/souteze-a-prehlidky/propozice-soutezi-na-sk-rok-2012-13-upravene

Němčina pro bystré hlavy

Soutěž pro středoškoláky ve věku 15-18 let, kteří se učí němčinu jako druhý cizí jazyk a dosáhli úrovně A1-B1 a zároveň se zajímají o přírodní vědy a techniku.

Aktivita pro nadané žáky - Na fyziku v týmu (NAFTA)

Jedná se o týmovou vzdělávací a badatelskou aktivitu, která umožňuje žákům ponořit se do hloubky zkoumaných jevů z běžného života a pokusit se je fyzikálně vysvětlit. Aktivita je vhodná pro žáky SŠ.

Junior Science Café – setkání mladých fanoušků vědy a úspěšných vědců - nabídka přednášek

Junior Science Café je cyklus neformálních diskusních setkání vědců a mladých lidí ve věku zhruba 13–19 let. Zde najdete nabídku přednášek, které se uskuteční do konce r. 2012.

Kurz NÚV "Standard speciálně pedagogického vyšetření mimořádného nadání ve školském poradenském zařízení"

Kurz pořádaný NÚV v říjnu 2012 v Praze se týká problematiky nadaných - je určen pro odborné pracovníky pedagogicko-psychologických poraden a speciální pedagogy

Vzdělávací programy NÚV z oblasti péče o nadané pro 1. pololetí školního roku 2012/13

Vzdělávací nabídka Národního ústavu pro vzdělávání, školského poradenského zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků pro učitele 1. stupně, ketří se zajímají o nadané.
Je zobrazeno 2 301 - 2 320 položek z celkového počtu 2 412.
Položek na stránku 20
  121