Aktuality

K NIDV se od 1.1.2014 připojí NIDM

Národní institut pro další vzdělávání (NIDV) nebude sloučen s jinou přímo řízenou organizací MŠMT, ale zůstane zachován jako samostatná organizace, do které bude od roku 2014 včleněn Národní institut dětí a mládeže (NIDM), kde mj. pracuje oddělení Talentcentrum, které se věnuje problamatice nadaných, konkrétně přípravě předmětových soutěží a dalších aktivit pro tuto cílovou skupinu.

POHÁR VĚDY – NOBEL 2013

POHÁR VĚDY je 2. ročníkem Olympiády fyziky a dalších věd s podtitulem NOBEL 2013, který se letos poprvé konal i se zahraniční účastí. Soutěž organizovala Asociace malých debrujárů České republiky. Do finále 14. – 16. června 2013 v Nymburce postoupilo 20 soutěžních týmů z České republiky a dva z Velké Británie. Celkovým vítězem a držitelem putovního „Poháru vědy“ pro rok 2013 se stal tým „Prometeus X“ z Českých Budějovic.

Pohled na pět dní ve „Městě pod bílou věží“ aneb Dějepisná olympiáda očima soutěžící

Dnem 7.června 2013 skončil 42. ročník Dějepisné olympiády a zahájil se ročník nový. Vyhlášení a závěrečná řeč mě naplnily nostalgií, protože jsem věděla, že s devátou třídou to všechno končí. Střední škola sice otevírá nové možnosti, ale zavírá dveře pro soutěživé milovníky historie

Gymnázium Kadaň pořádalo již 6. ročník terénní ekologické soutěže Mini GLOBE Games

Ve čtvrtek 6.6.2013 pořádalo Gymnázium Kadaň již 6.ročník terénní ekologické soutěže Mini GLOBE Games. Přihlásilo se 29 tříčlenných družstev ze základních škol a víceletých gymnázií v Chomutově, Kadani, Klášterci, Údlicích a Radonicích. Soutěž proběhla v kadaňském lesoparku, kde na 10 stanovištích...

35. Celostátní přehlídka SOČ už zná své vítěze

35. ročník Středoškolské odborné činnosti (SOČ) skončil celostátní přehlídkou ve dnech 14. až 16. června 2013 v Brně.

Energetický mix a role jaderné energie - přednáška

Ve středu 19. 6. 2013 od 9:00 - 10:00 hod. proběhne v Techmania Science Centru v Plzni zajímavá přednáška obsahující globální pohled na energetiku v současném světě.

Příběh jaderné energie v Techmania Centru v Plzni

Červen je v Techmanii hodně jadrný: od 1. do 30. 6. čeká návštěvníky originální technická výstava a na ní navázané populárně-vzdělávací přednášky.

Nominujte vědce a studenty na ČESKOU HLAVU A HLAVIČKU do 30. června 2013

Ocenění Česká hlava je jedinečnou aktivitou propagující výsledky české vědy, výzkumu a technické inteligence. Navazuje na rozhodnutí vlády ČR zvýšit podporu základního a aplikovaného výzkumu včetně jeho transferu do praxe.

Videomapa blízkého vesmíru

Hezký dárek nám dal astrofyzik Brent Tully ke svým 70. narozeninám. Na konferenci ve Francii jeho tým předvedl zatím nejpřesnější dynamický trojrozměrný obraz vesmíru se všemi galaxiemi.

Fakulta elektrotechniky a informatiky pořádá LETNÍ ŠKOLU elektroniky

Ve dnech 19. – 21. 6. se na půdě Fakulty elektrotechniky a informatikyv Pardubicích koná Letní škola elektroniky.

Vědecko-technický jarmark uprostřed města Pardubic

O tom, že věda je zajímavá a zábavná a že rozhodně není nudná, se mohou všichni zájemci přesvědčit v úterý 18. června mezi 10. a 18. hodinou na Pernštýnském náměstí v Pardubicích, kde se koná VĚDECKO-TECHNICKÝ JARMARK UPROSTŘED MĚSTA.

Výsledky 42. ročníku Dějepisné olympiády

Ústřední kolo 42. ročníku Dějepisné olympiády na téma "Od pohanských zvyků ke křesťanským tradicím" proběhlo ve dnech 3.-7.6.2013 ve Strážnici.

Univerzita Palackého chystá největší vědecký jarmark na Moravě

Veletrh vědy a výzkumu, největší populárně-vědecká akce v regionu, letos opět nabídne dospělým i dětem pohled na vědu, jak ji neznáme. Na rozdíl od předchozích let obsáhne letošní ročník všech osm fakult Univerzity Palackého. Veletrh vědy a výzkumu se koná 21.–22. června 2013 v univerzitních prostorách a městských parcích a vstup na něj bude zdarma.

Učitelé jsou zváni na Celostátní přehlídku SOČ do Brna

Při příležitosti 35. Celostátní přehlídky SOČ, která se bude konat ve dnech 14. - 16. června 2013 v Brně, je pro učitele, kteří působí jako konzultanti, vedoucí prací, organizátoři, hodnotitelé, připraven v rámci projektu PERUN Seminář SOČ.

Ústřední kolo Dějepisné olympiády 2013 proběhne příští týden ve Strážnici

Téma letošního 42. ročníku soutěže je „Od pohanských zvyků ke křesťanským tradicím“. Toto téma nebylo čistě historické, ale počítalo s využitím mezipředmětových vztahů s občanskou a rodinnou výchovou a ČJ a literaturou. Tohoto tématu se týkala zadání všech postupových kol soutěže.

Prázdninový kurz Léto s FF UK 2013

Účastníci si budou moci vyzkoušet práci v tlumočnických kabinách, zjistí, jak vylepšit své prezentační dovednosti, seznámí se s novými médii, znakovým jazykem a urbanistickým vývojem Prahy z pohledu českých dějin, zapojí se do experimentu v Laboratoři behaviorálních a lingvistických studií, vyzkouší si řešení modelových situací očima sociálního pracovníka, práci s počítačovým korpusem a postupy, které jsou využívány pro rozvoj kognitivních procesů.

Odborné stáže 24 hodin s FF UK 2013

Uchazeči si vyberou, na kterém pracovišti chtějí strávit 24 hodin naplněných odborným programem. V minulém ročníku stážisté navštěvovali přednášky a semináře společně s vysokoškolskými studenty, byli seznámeni s unikátními informačními zdroji oboru, využili možnosti vyzkoušet si přijímací písemné zkoušky a následný pohovor nanečisto, konzultovat vybrané téma se svým školitelem či absolvovat exkurzi.

Mimořádný úspěch českých studentů na soutěži INTEL ISEF

Delegace SOČ dosáhla mimořádného úspěchu na letošní soutěži INTEL ISEF v americkém Phoenixu. Dva ze tří projektů SOČ získaly hlavní cenu.

Co víme o změně klimatu? - přednáška

Přednáška Prof. Stefana Rahmstorfa z Institutu pro výzkum dopadů změny klimatu Postupimské univerzity v Německu proběhne 29. 5. 2013 od 17.00 hodin.
Je zobrazeno 2 361 - 2 380 položek z celkového počtu 2 651.
Položek na stránku 20
  133