Aktuality

Rychlejší a jednodušší přístup k finančním prostředkům EU pro evropské podniky, města, regiony, ale i pro vědce

Od 1. ledna 2013 bude poskytování finančních prostředků EU podnikům, nevládním organizacím, výzkumným pracovníkům, studentům, obcím a dalším příjemcům efektivnější.

Budoucnost naší a světové energetiky očima České fyzikální společnosti (panelová diskuze)

Rok 2012 je rokem udržitelné energie pro všechny. Jaká je vlastně definice udržitelné energie? Vyhovují této definici třeba i jaderné zdroje? Jaký je ve skutečnosti vztah mezi jadernými a obnovitelnými zdroji? Kdy dosáhneme dlouhodobě udržitelné výroby energie u nás? Budeme schopni uřídit soustavu s mnoha obnovitelnými zdroji? A můžeme jednou mít podstatnou část energie z fotovoltaických článků?

Elektronový mikroskop – přístroj pohánějící vědu (přednáška v Brně)

Přednáška pojednávající o základních principech konstrukce a fungování elektronového mikroskopu a popisující jeho základní typy.

Logická olympiáda - finále 26.11.2012 v Praze

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup.

Techmania a Juniorfest 2012

Jen dívat se nestačí – poznejte vědu hrou!

Náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje ocenila talentované studenty

Náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Věra Palková ocenila v úterý 30. října 2012 čtyři talentované studenty, Markétu Sidkovou, Tomáše Mariančíka, Josefa Svobodu a Martina Raszyka, kteří Moravskoslezský kraj úspěšně reprezentovali na mezinárodních sportovních a vědomostních olympiádách.

15.11.2012 - ukázková schůzka Klubu nadaných dětí při MŠ Ponny (Brno) pro předškoláčky

První schůzka Klubu nadaných dětí v MŠ PONNY určeného pro děti ve věku 3 – 7 let se uskuteční 15. 11. 2012 od 16.00 hodin v MŠ Brno-Stránice.

Konference Mensa pro rozvoj nadání - Prostějov 9. 11. 2012

Mensa ČR Vás srdečně zve na podzimní Konferenci zaměřenou na rozvoj nadání, vzdělávání a identifikaci nadaných dětí a Kluby nadaných dětí; 9.11.2012, 8:30 — 16:00 Prostějov

Vědecké kavárny pořádané v rámci Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR

Vědecké kavárny v rámci Týdne vědy a techniky mají převážně formát neformální přednášky, s větším prostorem pro diskusi účastníků. Konají se většinou v podvečerních hodinách v kavárnách v Praze, Brně a Ostravě.

Dny otevřených dveří v rámci Týdne vědy a techniky AV ČR

Den otevřených dveří nabízejí např. Biologické centrum AV ČR, v. v. i. DOD, film, České Budějovice, Jihočeský kraj, 1. listopadu 2011, 2. listopadu 2012, 5. listopadu 2012, 8. listopadu 2012, 9. listopadu 2012 Branišovská 31, Na Sádkách 7, České Budějovice Botanický ústav AV ČR, v. v. i. DOD, Praha, 1. až 23. listopadu 2012 Zámek 1, Průhonice Knihovna AV ČR, v....

Rozvíjíme nadané děti kvalifikovaně a s citem

132. setkání Klubu rodičů a učitelů se uskuteční 30.10. 2012

Ekonomika, etika a vzdělávání nadaných - interaktivní konference 8.- 9. 11. 2012

Cílem konference je nabídnout účastníkům, zejména těm, kteří se aktivně zabývají péčí o nadané v ČR, aktuální informace a poskytnout jim přehled o současných trendech a výsledcích péče o nadané v zahraničí i u nás.

Časté otázky týkající se programu Erasmus a jeho rozpočtu

Co způsobilo současný problém ohledně financování programu Erasmus? Ocitne se program Erasmus před koncem roku 2012 bez peněz? Kolik peněž vynakládá EU na program Erasmus a jak jsou tyto prostředky distribuovány?

PřiTUL se! - akce z cyklu Technické kolečko po dílnách a laboratořích Technické univerzity v Liberci

Akce začne společnou přednáškou "Svět energie" Ing.Dany Drábové, Ph.D., předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, na téma zajištění energetické bezpečnosti pro budoucí generace, samozřejmě přizpůsobené věku účastníků.

SCIAP 2012 – další ročník úspěšné soutěže pro popularizátory vědy byl zahájen

Středisko společných činností AV ČR, v. v. i., vyhlásilo 2. ročník soutěžní přehlídky aktivit popularizace vědy SCIAP. Cílem soutěžní přehlídky je vyhodnocení nejúspěšnějších popularizačních aktivit vědy za období jednoho roku realizovaných na území ČR nebo v českém jazyce.

Konference Internet a Technologie 12 představí současná internetová témata

Praha, 15. října 2012 – V sobotu 24. listopadu se v historické aule Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy na Malostranském náměstí v Praze uskuteční pátý ročník konference Internet a Technologie (12). Jubilejní setkání internetových specialistů společně pořádají sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, a CESNET, který buduje a rozvíjí národní e-infrastrukturu pro výzkum, vývoj a vzdělávání v České republice. Přihlásit se na něj bude možné od začátku listopadu, kdy...

Týden vědy a techniky má pro vás speciální nabídku!

Např. Prostřednictvím Ústavu makromolekulární chemie AV ČR vás světem polymerů provede Ing. Michal Babič, vítěz mezinárodní soutěže popularizátorů vědy FameLab International 2011.

Šamani nebo přírodovědci? - 28.10. Den otevřených dveří v lékárně U Bílého jednorožce

28. října v rámci oslav svátku republiky můžete v barokní lékárně U bílého jednorožce zcela zdarma poznat historické techniky výroby léků, dozvědět se mnoho o pověrách spjatých s různými rostlinami a bylinami a obdivovat roh jednorožce, který vlastně žádnému jednorožci nepatří…

Prezentace Kriminalistického ústavu Praha v rámci Týdne vědy a techniky

Pokud by vás třeba zajímalo, v čem spočívá práce kriminalistů, pak si rozhodně nenechte ujít nějakou (nebo i všechny) ze sedmi prezentací Kriminalistického ústavu Praha.
Je zobrazeno 2 401 - 2 420 položek z celkového počtu 2 553.
Položek na stránku 20
  128