Aktuality

KSI - Korespondenční Seminář z Informatiky

Cílem semináře je seznámit řešitele se zajímavými oblastmi informatiky a procvičit programátorské a matematické myšlení.

Soutěž v oblasti bezdrátové komunikace

Soutěž o nejlepší aplikaci pro inteligentní platformu bezdrátové komunikace „IQRF Wireless Challenge“ je otevřená všem designérům, inženýrům a nadšencům v oblasti elektroniky či bezdrátové komunikace. Návrhy můžete nahrávat na soutěžním webu do konce března 2012.

POHÁR VĚDY – Olympiáda fyziky a dalších věd

I. ročník republikové soutěže POHÁR VĚDY – Olympiáda fyziky a dalších věd. Soutěž je v plném proudu, přesto jsou pro všechny zájemce o zapojení stále dveře otevřené. Přihlašovat se mohou nejen debrujárské kluby, ale i školní či třídní týmy, rodinné týmy nebo skupiny kamarádů

Národní kolo 48. ročníku ChO kategorií A a E

Národní kolo 48. ročníku ChO kategorií A a E proběhlo 30. 1. – 2. 2. 2012 na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

24.3.2012 se v Brně koná INTERSOB 6. ročník zábavné a poučné jednodenní soutěže středoškolských studentů

24.3.2012 se bude konat 6. ročník celodenní interdisciplinární soutěže INTERSOB, která je určena pro 2 - 4 členné týmy zvídavých středoškoláků.

Kurzy DVPP pro SŠ učitele matematiky

Kurzy pro středoškolské učitele matematiky realizované VUT v Brně.

Odhalte s Mikem tajemství vědy

Popularziace vědy na školách v rámci projektu GeneraceY. Možnost zdarma přivést aktivitu přímo do školy.

Projekt PERUN zve na 3. prezenční seminář pro učitele

Projekt PERUN v rámci letošního ročníku kombinovaného semináře pro učitele pořádá 3. prezenční setkání. Akce se koná 18.4.2012 od 9:30 do 17:00 na ZŠ Karla Čapka (Kodaňská 16, Praha 10) a je otevřená všem učitelům se zájmem o diferenciaci ve výuce přírodních věd.

Anatolij Karpov otevřel první šachovou školu v ČR

Děti se zde budou učit hrát šachy pod dohledem zkušených trenérů.

Nabídka jarních T-exkurzí 2012 projektu TALNET

Dne 8. 2. 2012 bylo spuštěno přihlašování do T-exkurzí v projektu TALNET.

Seminář Příprava a vzdělávání lektorů, hodnotitelů, odborných konzultantů, organizátorů a realizátorů aktivit pro nadané žáky

Dovolujeme si Vás informovat o připravovaném semináři Příprava a vzdělávání lektorů, hodnotitelů, odborných konzultantů, organizátorů a realizátorů aktivit pro nadané žáky. Seminář má akreditaci MŠMT pro DVPP, číslo: 16 230/2010-25-427. Seminář se koná 8. a 9. března 2012 v NIDM MŠMT, pracoviště v Praze 1, Na Poříčí 1035/4. Program semináře je rozdělen do 7 okruhů (obsahová náplň semináře byla potvrzena dotazníkovým šetřením, kterého se účastnilo cca 100 respondentů – učitelů...

Přírodovědný inspiromat

Vzdělávací akce pro učitele přírodovědných předmětů ZŠ a SŠ přináší inspiraci do výuky přírodovědných předmětů, s možnostmi zapojení žáků do smysluplných aktivit nad rámec běžné výuky a představí další zdroje využitelné při hodinách i mimo ně.

Základní kurz robotiky - robot ASURO s exkurzí do zahraničí

NIDM v rámci projektu PERUN nabízí žákům středních škol příležitost zúčastnit se jedinečné vzdělávací aktivity. Jedná se o Kurz základní robotiky - robot ASURO (online kurz s workshopem), který vyvrcholí exkurzí do hi-tech institutu pro letectví a kosmonautiku DLR v Mnichově, Německu (www.dlr.de).

O projektu ChemPoint

Projekt VUT Brno zaměřený na aplikovanou chemii, zajímavé články, semináře, školení a další zajímavé informace z oboru aplikovaná chemie

Blíží se finále soutěže DOMINO

Finále sutěže výukových objektů se uskuteční v pondělí 27. února 2012 od 9.00 do 16.00 hodin v přednáškovém sále MŠMT, Karmelitská 7 - budova C. Přihlášeno do soutěže bylo téměř 200 digitálních výukových materiálů z celé ČR. Do finálového kola vybrala porota 18 prací. Průběh soutěže je možno sledovat na http://domino.nidv.cz. Celostátní soutěž digitálních výukových objektů bude pokračovat také v roce 2012.
Je zobrazeno 2 421 - 2 440 položek z celkového počtu 2 455.
Položek na stránku 20
  123