Aktuality

Letos již podruhé Česká hlava připravila zajímavou exkurzi v rámci programu Hlavičkiád

Ve spolupráci s ABB zorganizovala Česká hlava návštěvu ve výrobě ABB Jablonec nad Nisou spojenou s odbornou přednášku o historii a vývoji výroby v této společnosti. Produkce ABB v Jablonci je zaměřena na designování a konstrukci domovních a elektroinstalačních materiálů. Exkurze se bude konat 23. dubna 2013.

Literární, historická a fotografická soutěž Daniel se konala letos již podesáté

Talentcentrum NIDM ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Židovského muzea v Praze (ŽMP) uskutečnilo v pondělí 25. 3. 2013 v prostorách Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea slavnostní vyhlášení výsledků jubilejního 10. ročníku Literární, historické a fotografické soutěže DANIEL.

Stříbro a bronz ze soutěže EUSO 2013

Delegace České republiky se v termínu 17.3. – 24. 3. 2013 zúčastnila soutěže EUSO, která je určena pro tříčlenné týmy středoškolských studentů ve věkové kategorii do 16 let. Soutěže se zúčastnilo 44 týmů z 22 zemí EU. Týmy ČR získaly stříbrné a bronzové medaile.

Nadané děti s Aspergerovým syndromem: nabídka spolupráce

Mgr. Petra Kornášová, absolventka magisterského studia Speciální pedagogiky na Ostravské univerzitě nabízí spolupráci rodičům nadaných dětí s Aspergerovým syndromem.

Pobytové campy pro mládež

Obor   Programování Technika Multioborové Ostatní   Datum zahájení 30.06.2013 Datum ukončení 07.07.2013 Místo konání hotel Roxana, Rokytnice nad Jizerou Typ aktivity Soustředění Popis Program akce: zábarvné testy, šifry, kvízy, hlavolamy, kryptografie, funkční gramotnost, rozbor autorských textů, zlepšení slohu, tvůrčí psaní, autorské soutěže (povídka, námět, atp.), rétorika, aktivity rozvoj debatních...

Science Café Praha: Čeští přírodovědci v říši Inků

Junior Science Café je cyklus neformálních diskuzních setkání vědců a mladých lidí ve věku zhruba 13–19 let. Zajímavé setkání s RNDr. Janem Klimešem, PH.D. se uskuteční 9.4.2013 v Praze.

Science Café Brno: Co přinesl výzkum telomer kromě nenaplněných očekávání?

Junior Science Café je cyklus neformálních diskuzních setkání vědců a mladých lidí ve věku zhruba 13–19 let. Projekt vychází z konceptu popularizace vědy Science Café, který se v České republice úspěšně rozvíjí již několik let. Zajímavá přednáska proběhne 3.4.2013 v Brně.

Nechcete o vědě už jenom číst? Dělejte ji!

Virtuální studentská vědecká konference 2013 je prostor pro žáky a studenty, kde mohou představit své výzkumné projekty a získat k nim podnětné komentáře od svých vrstevníků i vědců.

Česká hlava i letos nabízí zajímavé odborné exkurze

Jako každý rok, i letos organizuje Česká hlava sérii odborných exkurzí do předních českých firem a výroben. Hlavičkiády jsou určeny pro studenty středních škol se zájmem o téma dané prohlídky a odbornou prezentaci s tím spojenou, která je vždy přednášena odborníkem na vybrané téma. Jako první lze letos navštívit továrnu TPCA u Kolína, a to ve čtvrtek 21.3. 2013.

Konzultační středisko SOČ pro biologii

Využijte nabídky kozultačních středisek SOČ pro učitele a žáky. Od března se nabídka rozšířila o konzultační středisko o BIOLOGII v Českých Budějovicích. V případě osobní návštěvy je možné proplatit cestovné. Rovněž je možné uhradit náklady na potřebný materiál a provoz technického zařízení při přípravě odborné...

Seminář SOČ pro pedagogické pracovníky tentokrát v Českých Budějovicích

Dovolujeme si Vás informovat o připravovaném Semináři SOČ pro pedagogické pracovníky, kteří se věnují (nebo se chtějí věnovat) aktivitám souvisejícím se soutěží Středoškolská odborná činnost. Mohou působit jako vedoucí prací, hodnotitelé, odborní konzultanti nebo organizátoři aktivit SOČ v přírodovědných, technických nebo...

Vyhlášení vítězů a prezentace finálových projektů soutěže Pro vodu

Prezentace 9 finálových projektů před odbornou porotou a slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 21. března 2013 v Praze.

Šifrovací soutěž Technoplaneta

Právě nyní je možno zaregistrovat tým do dětské šifrovací soutěže Technoplaneta.

Přírodovědecká fakulta UK otevře v roce 2013 mateřskou školku v zeleném centru Prahy

Nově vznikající přírodovědná školka „Rybička“, jejíž otevření je plánováno Přírodovědeckou fakultou UK na březen roku 2013, nabídne 20 míst dětem od 2,5 let věku v jednom ze svých objektů přímo v centru Prahy. Součástí školky se vzdělávacím programem obohaceným o přírodovědné zaměření bude „přírodovědná dílna“, zookoutek, keramická dílna s pecí, ale i zahrádka upravená pro potřeby dětí.

Projekt Talnet hledá spolupracovníka nebo spolupracovnici

Přepis inzerátu na stránkách www.talnet.cz: Nabízíme práci na snížený úvazek (dle dohody 0,5 - 0,8 úvazku). Práce v oblasti aktivit pro nadané děti a mládež, které probíhají většinou online. Typ práce: online komunikace s žáky a instruktory, administrativa, obsluha online prostředí. Nástup ihned. Reference: Talnet.cz Kontakt...

Středisko podpory nadání v Jihomoravském kraji

Jako první středisko podpory nadání (SPONA) bylo ve výběrovém řízení vybráno Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu, které bude plnit roli multidisciplinárního střediska s důrazem na matematiku.

Jaká byla T-exkurze Morfologie ptáků a savců zblízka?

Co bylo možné na exkurzi zažít a naučit se? To vám nejlépe přiblíží autentické vyprávění jedné účastnice…

Přírodovědný inspiromat - Liberec 13. 2. 2013

Přírodovědný inspiromat je akce určená především pro učitele chemie a biologie. Učitelé těchto předmětů se mohou seznámit se systémem Vernier, který umožňuje atraktivně a efektivně provádět demonstrační i žákovské experimenty.

ChemQuest soutěž pro žáky ZŠ a SŠ se zájmem o chemii

Soutěže se mohou zúčastnit všichni žáci základních a středních mimopražských škol. Úkolem soutěžních dvou až tříčlenných týmů je navrhnout a zrealizovat atraktivní experiment na téma: „Potraviny“ (základní školy) nebo „Přeměny energií“ (střední školy).

Přírodovědný inspiromat - Hradec Králové - 12.2.2013

Přírodovědný inspiromat je akce určená především pro učitele chemie a biologie. Učitelé těchto předmětů se mohou seznámit se systémem Vernier, který umožňuje atraktivně a efektivně provádět demonstrační i žákovské experimenty.
Je zobrazeno 2 601 - 2 620 položek z celkového počtu 2 822.
Položek na stránku 20
  142