Aktuality

České hlavičky znají své vítěze

Ceny za nejlepší vědecké práce středoškoláků za letošní rok 2012 České hlavičky byly vyhlášeny v Brně.

Do historie s Emilem ŠKODOU - nový program v Techmania Science Center Plzeň

Čeká na vás originální příběh o historii a vývoji regionální techniky, jejž zná jen málokdo…

Zajímají vás současná internetová témata?

Pokud ano, přihlaste se na konferenci Internet a Technologie, která se bude konat 24. listopadu 2012 v historické aule Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, Malostranské nám. 25, Praha 1. Program a registraci naleznete na http://www.nic.cz/it12 / . Jednodenní konferenci Internet a Technologie pořádá sdružení CZ.NIC, správce domény nejvyšší úrovně .CZ, a sdružení CESNET. Konference je určena zájemcům z řad internetové komunity, odborníkům, studentům...

Základní kurz robotiky - robot ASURO s exkurzí do zahraničí, 2. běh

NIDM v rámci projektu PERUN nabízí žákům středních škol příležitost zúčastnit se jedinečné vzdělávací aktivity. Zveme vás na Kurz základní robotiky - robot ASURO (online kurz s workshopem), který vyvrcholí exkurzí do high-tech institutu pro letectví a kosmonautiku DLR v Mnichově, Německu ( www.dlr.de ). Aktivita je vhodná pro žáky...

Rychlejší a jednodušší přístup k finančním prostředkům EU pro evropské podniky, města, regiony, ale i pro vědce

Od 1. ledna 2013 bude poskytování finančních prostředků EU podnikům, nevládním organizacím, výzkumným pracovníkům, studentům, obcím a dalším příjemcům efektivnější.

Budoucnost naší a světové energetiky očima České fyzikální společnosti (panelová diskuze)

Rok 2012 je rokem udržitelné energie pro všechny. Jaká je vlastně definice udržitelné energie? Vyhovují této definici třeba i jaderné zdroje? Jaký je ve skutečnosti vztah mezi jadernými a obnovitelnými zdroji? Kdy dosáhneme dlouhodobě udržitelné výroby energie u nás? Budeme schopni uřídit soustavu s mnoha obnovitelnými zdroji? A můžeme jednou mít podstatnou část energie z fotovoltaických článků?

Elektronový mikroskop – přístroj pohánějící vědu (přednáška v Brně)

Přednáška pojednávající o základních principech konstrukce a fungování elektronového mikroskopu a popisující jeho základní typy.

Logická olympiáda - finále 26.11.2012 v Praze

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup.

Techmania a Juniorfest 2012

Jen dívat se nestačí – poznejte vědu hrou!

Náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje ocenila talentované studenty

Náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje Věra Palková ocenila v úterý 30. října 2012 čtyři talentované studenty, Markétu Sidkovou, Tomáše Mariančíka, Josefa Svobodu a Martina Raszyka, kteří Moravskoslezský kraj úspěšně reprezentovali na mezinárodních sportovních a vědomostních olympiádách.

15.11.2012 - ukázková schůzka Klubu nadaných dětí při MŠ Ponny (Brno) pro předškoláčky

První schůzka Klubu nadaných dětí v MŠ PONNY určeného pro děti ve věku 3 – 7 let se uskuteční 15. 11. 2012 od 16.00 hodin v MŠ Brno-Stránice.

Konference Mensa pro rozvoj nadání - Prostějov 9. 11. 2012

Mensa ČR Vás srdečně zve na podzimní Konferenci zaměřenou na rozvoj nadání, vzdělávání a identifikaci nadaných dětí a Kluby nadaných dětí; 9.11.2012, 8:30 — 16:00 Prostějov

Vědecké kavárny pořádané v rámci Týdne vědy a techniky Akademie věd ČR

Vědecké kavárny v rámci Týdne vědy a techniky mají převážně formát neformální přednášky, s větším prostorem pro diskusi účastníků. Konají se většinou v podvečerních hodinách v kavárnách v Praze, Brně a Ostravě.

Dny otevřených dveří v rámci Týdne vědy a techniky AV ČR

Den otevřených dveří nabízejí např. Biologické centrum AV ČR, v. v. i. DOD, film, České Budějovice, Jihočeský kraj, 1. listopadu 2011, 2. listopadu 2012, 5. listopadu 2012, 8. listopadu 2012, 9. listopadu 2012 Branišovská 31, Na Sádkách 7, České Budějovice Botanický ústav AV ČR, v. v. i. DOD, Praha, 1. až 23. listopadu 2012 Zámek 1, Průhonice Knihovna AV ČR, v....

Rozvíjíme nadané děti kvalifikovaně a s citem

132. setkání Klubu rodičů a učitelů se uskuteční 30.10. 2012

Ekonomika, etika a vzdělávání nadaných - interaktivní konference 8.- 9. 11. 2012

Cílem konference je nabídnout účastníkům, zejména těm, kteří se aktivně zabývají péčí o nadané v ČR, aktuální informace a poskytnout jim přehled o současných trendech a výsledcích péče o nadané v zahraničí i u nás.

Časté otázky týkající se programu Erasmus a jeho rozpočtu

Co způsobilo současný problém ohledně financování programu Erasmus? Ocitne se program Erasmus před koncem roku 2012 bez peněz? Kolik peněž vynakládá EU na program Erasmus a jak jsou tyto prostředky distribuovány?

PřiTUL se! - akce z cyklu Technické kolečko po dílnách a laboratořích Technické univerzity v Liberci

Akce začne společnou přednáškou "Svět energie" Ing.Dany Drábové, Ph.D., předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, na téma zajištění energetické bezpečnosti pro budoucí generace, samozřejmě přizpůsobené věku účastníků.

SCIAP 2012 – další ročník úspěšné soutěže pro popularizátory vědy byl zahájen

Středisko společných činností AV ČR, v. v. i., vyhlásilo 2. ročník soutěžní přehlídky aktivit popularizace vědy SCIAP. Cílem soutěžní přehlídky je vyhodnocení nejúspěšnějších popularizačních aktivit vědy za období jednoho roku realizovaných na území ČR nebo v českém jazyce.
Je zobrazeno 2 601 - 2 620 položek z celkového počtu 2 757.
Položek na stránku 20
  138