Aktuality

O projektu ChemPoint

Projekt VUT Brno zaměřený na aplikovanou chemii, zajímavé články, semináře, školení a další zajímavé informace z oboru aplikovaná chemie

Blíží se finále soutěže DOMINO

Finále sutěže výukových objektů se uskuteční v pondělí 27. února 2012 od 9.00 do 16.00 hodin v přednáškovém sále MŠMT, Karmelitská 7 - budova C. Přihlášeno do soutěže bylo téměř 200 digitálních výukových materiálů z celé ČR. Do finálového kola vybrala porota 18 prací. Průběh soutěže je možno sledovat na http://domino.nidv.cz. Celostátní soutěž digitálních výukových objektů bude pokračovat také v roce 2012.

Domino - soutěž učitelů

Národní institut pro další vzdělávání vyhlašuje – I. ročník celostátní soutěže výukových objektů (digitálních učebních materiálů) pedagogických pracovníků - DOMINO Česká republika.

Workshop pro pedagogy 1. stupně ZŠ o vzdělávání mimořádně nadaných žáků

Projekt OP VK spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a rozpočtem České republiky zve do Olomouce na workshop pro pedagogy 1. stupně ZŠ na téma „Zvyšování kvality vzdělávání mimořádně nadaných dětí na 1. stupni ZŠ“ s náslechovou hodinou a prezentací metodických materiálů.

Předávání Cen Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského

U příležitosti nedožitých 121. narozenin prof. Jaroslava Heyrovského (*20.12.1890) se budou Ceny Nadačního fondu Jaroslava Heyrovského za rok 2011 udělovat dne 19.12.2011 v Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR v Praze 8, Dolejškova ul.

Ministerstvo školství ocení mladé talenty

Dne 14. prosince 2011 se v Ballingově konferenčním sále Národní technické knihovny v Praze 6 uskuteční již tradiční setkání ministra školství se soutěžícími, které má být poděkováním za úspěšnou reprezentaci.

Studentská soutěž o nejzajímavější vesmírný experiment

YouTube, společnost Lenovo a společnost Space Adventures, ve spolupráci s kosmickými agenturami ESA, NASA a JAXA vyhlašují soutěž o nejzajímavější vesmírný experiment. Na mladé vítěze ve věku 14 až 18 roků čekají neobyčejné ceny. Vymyslete vesmírný vědecký experiment a video s jeho popisem nahrajte na YouTube. Pokud váš nápad vyhraje, bude...

Harmonogram soutěží pro školní rok 2012 - 2013

V souboru najdete přehled nejdůležitějších soutěží a postupových kol v kalendářním roce 2012. V harmonogramu jsou zaneseny opravy termínů BiO, které byly oznámeny 16.11.2011. Jedná se o změnu termínu konání okresního kola BiO kat. D, který je posunut na 10.4.2012 a změnu termínu u konání ústředního kola 23.-27.4.2012.   Harmonogram ve...

Seminář pro učitele a další nominátory o práci s nadanými žáky

Druhé setkání semináře pro učitele, který je zaměřen na získání informací o známých způsobech identifikace a rozvoje nadaných žáků a možnosti učit se ze zkušeností kolegů v semináři či hostů speciálně pozvaných do panelové diskuse se chystá 30.12.2011 na půdě ZŠ Karla Čapka v Praze 10.

TechGen – "Podpora budoucí technické generace v oblasti digitálních technologií"

Pokud jste studenti SŠ a rozhodli jste se, že po maturitě budete pokračovat ve studiu na technické vysoké škole, ale chybí vám dostatečná technická průprava, pak by vás mohly zajímat následující informace

Seznam účastníků mezinárodních přírodovědných soutěží pro projekt EXCELENCE

Seznam  účastníků přírodovědných a technických soutěží, na které lze žádat podporu z programu excelence. Tabulka ve formátu xlsx     ÚČASTNÍCI VYBRANÝCH mezinárodních soutěží TABULKA PRO PROGRAM eXCELENCE   SOUTĚŽ ŠKOLA JMÉNO ...

Kurzy o práci s nadanými pro pracovníky organizací zájmového vzdělávání pracujících s dětmi

Na kurzech se můžete dozvědět, jak komunikovat s nadanými dětmi a jak vhodně rozvíjet jejich nadání. Kurzy jsou určeny pracovníkům organizací zájmového vzdělávání pracujících s dětmi

Týden vědy a techniky 2011

11. ročník největšího vědeckého festivalu v ČR se uskuteční od 1. do 11. listopadu 2011. Letos bude nabídnuto přes 300 akcí ve všech krajích ČR – exkurze, přednášky, vědecké kavárny, filmové dokumenty, výstavy aj.

Jak zabavit nadané dítě v hodině i mimo ni. Konference Mensa pro školy 2011.

Mensa České republiky pořádá konferenci k podpoře spolupráce této organizace se školami. Nabízený program by měl přinést nové informace, vytvořit zajímavé kontakty, ale též napomoci k systematičtější podpoře mimořádně intelektově talentovaných dětí a mládeže v našem státě.

Stříbro ze soutěže "Darwinových strojů"

Čeští informatici získali stříbrnou medaili na mezinárodní soutěži v irském Dublinu.

Tisková konference k zahájení projektu PERUN

Dne 29.9. 2011 od 10.00 se v Národním informačním centru mládeže (NICM), Na Poříčí 4, Praha 1, uskuteční tisková konference k zahájení budování systému na podporu nadaných žáků v matematice, přírodních a technických oborech.
Je zobrazeno 2 741 - 2 757 položek z celkového počtu 2 757.
Položek na stránku 20
  138