Aktuality

3 ocenění za popularizaci vědy

Čestné oborové medaile Vojtěcha Náprstka Za zásluhy v popularizaci vědy předal ve středu 22. ledna 2014 předseda Akademie věd ČR prof. Jiří Drahoš třem novým laureátům.

Vstříc Evropské síti podpory nadaných - mezinárodní konference v Maďarsku

Ve spolupráci s maďarským Ministerstvem pro lidské zdroje a Evropským centrem pro nadané v Budapešti pořádá Asociace maďarských organizací podporujících nadané 8. - 10. května 2014 v Budapešti mezinárodní konferenci „Vstříc Evropské síti podpory nadaných“. Online registrace bude otevřena počátkem února.

Zalidněná modrá planeta - komponovaný pořad pro veřejnot a školy v Science On a Sphere

Výjimečnost naší planety spočívá v existenci hydrosféry, tj. vodního obalu Země. Dynamický systém, ve kterém neustále probíhá přesun vody v různých skupenstvích, je prezentován pomocí dat NOAA a NASA. Délka pořadu je cca 15 min. – show + případně prostor pro diskuzi či otázky.

Komponované pořady pro školy v Science On a Sphere

Délka pořadu pro školy v Techmania Science Centru v Plzni je cca 45 minut - Desková tektonika I. pro 2. stupeň ZŠ a Desková tektonika II. pro SŠ.

Jak rostliny vedou vodu?

Techmania Science Center nabízí školním skupinám možnost zúčastnit se bezplatného workshopu, který rozvíjí učivo přírodovědných předmětů. Hodinu trvající workshop je nabízen do konce března 2014. Smyslem workshopu je podpořit zájem žáků o přírodovědné obory, podnítit u nich vnímání souvislostí a zejména nabídnout jim možnost vlastními silami, konstruktivně vyřešit problém.

Zveme na přírodovědeckou výstavu Barvy v přírodě

Výstava Barvy v přírodě se koná v Muzeu východních Čech v Hradci Králové a je otevřena denně mimo pondělí 9:00–17:00 hodin, a to až do neděle 20. dubna 2014.

Biologický kroužek Arachne pro středoškoláky

Kroužek je veden studenty biologie a je určen středoškolským studentům se zájmem o biologii, kteří si chtějí rozšířit své biologické znalosti za hranice středoškolské výuky. Koná se každou středu od 17 hodin a není nutné se nikterak formálně hlásit, stačí přijít přímo na přednášku či exkurzi.

Festival vědy v Obchodním centru Šestka 24.1.-16.2.

Za vědou nemusíte chodit jen do poslucháren a laboratoří. Od 24. ledna do 16. února 2014 ji můžete potkat třeba i při nákupech. Přijďte se podívat na rostliny, zvířata, chemické pokusy nebo zkameněliny, které připravili studenti a absolventi Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy.

Mezinárodní konference - Vzdělávání a popularizace vědy

Konference se uskuteční ve dnech 27. - 28. 02. 2014 v Národní technické knihovně v Praze. Do Prahy přijedou zajímaví hosté, odborníci na popularizaci vědy a vzdělávání např. z Portugalska, Španělska, Nizozemí, Velké Británie nebo Německa. Registrovat se můžete od 22. 01. 2014 do 17. 02. 2014.

Vzdělávání v 21. století - konference

Science Centrum Techmania pořádá 4.2.2014 konferenci Vzdělávání v 21. stolení s podtitulem Propojení formálního a neformálního vzdělávání.

Připomínáme Den otevřených dveří na OPEN GATE v Babicích 22. ledna

Open Gate pořádá 22.1. od 12.30 Den otevřených dveří, kdy je pro návštěvníky připraven speciální program.

Připomínáme Den otevřených dveří, herní odpoledne a testování IQ na Mensa Gymnáziu 22. ledna

Všichni zájemci jsou zváni na Den otevřených dveří 22.1. od 10.00 do 15.00 na Mensa Gymnázium, Španielova 1111/19, 163 00 Praha 17. Den otevřených dveří je doprovázen dalšími mensovními aktivitami. Zdroj:

Objevitelské soboty pro mladší žáky - jarní semestr

Zahájena registrace do jarního semestru programu Objevitelské soboty. Jedná se o širokou nabídku kurzů pro děti od 5 do 15 let ve spolupráci s učiteli, odborníky a vysokými školami. V nabídce jsou kurzy v češtině i angličtině.

Objevitelské soboty pro středoškoláky - jarní semestr

Zahájena registrace do jarního semestru programu Objevitelské soboty. Jedná se o širokou nabídku kurzů pro žáky od 15 let ve spolupráci s učiteli, odborníky a vysokými školami. V nabídce jsou kurzy v češtině i angličtině.

Rozvíjíme nadání dětí ve výkonostně smíšených třídách mateřských škol

Absolventi semináře získají základní znalosti a praktické dovednosti, které mohou aplikovat ve třídě mateřské školy, kde se nachází nadané dítě, případně v jakékoli jiné skupině dětí s individuálními vzdělávacími potřebami. Seminář proběhne 24.2. v Praze, 10.3. v Brně a 24.3. v Ostravě.

Hodnocení a zpětná vazba ve školách

Vzdělávací program je zaměřen na problematiku oblasti hodnocení ve spojení se zpětnou vazbou v praxi pedagogických pracovníků.

Škola matematických dovedností

Škola matematických dovedností, která se bude konat 11.-13.6.2014 v Jihlavě, podpoří učitele ve využívání efektivních výukových metod v matematice.

Spojením dvou organizací vzniká nová kvalita

Na základě opatření MŠMT č. 21632/2013-1 ze dne 20. června 2013 se Národní institut pro další vzdělávání (NIDV) sloučil s účinností od 1. ledna 2014 s Národním institutem dětí a mládeže (NIDM). Nástupnickou organizací se stal NIDV, který převzal činnosti dosud vykonávané NIDM.

Robotiáda - blíží se uzávěrka registrace soutěžících

Jedná se o stavění robota z lega, funkčního, co se dá naprogramovat. Ukončení registrace soutěžících je 31.1.2014. Finále robosoutěže proběhne v Brně 8. března 2014.

Vychází nové číslo odborného časopisu Svět nadání (2/II)

V pořadí již čtvrté číslo odborného časopisu přináší kromě tradičního pohledu do zahraničí, kterým je tentokrát překlad odborné stati Joy Paula Guilforda Tři tváře intelektu a zasvěcený komentář Vladimíra Dočkala k tomuto článku, dvě empirické studie.
Je zobrazeno 1 741 - 1 760 položek z celkového počtu 2 188.
Položek na stránku 20
  110