Aktuality

Q-klub Příbram - nabídky volnočasových aktivit v oblasti technického a přírodovědného vzdělávání dětí

Q-klub je občanské sdružení se sídlem v Příbrami, které se věnuje zejména technickému a přírodovědnému vzdělávání dětí a mládeže ve volném čase. Aktuální nabídka pro školní rok 2012 - 2013.

Exkurze do DLR s robotem Asuro

Pilotní běh zahraniční exkurze se studenty Kurzu základní robotiky Asuro (5. - 7.6. 2012)

Kdo jsou nejlepší češtináři za školní rok 2011-2012?

Výsledky ústředního kola 38. ročníku Olympiády v českém jazyce za školní rok 2011-2012.

Excelence středních škol 2012

Vyhlášení rozvojového programu Hodnocení žáků a škol podle výsledků v soutěžích v roce 2012.

Vzdělávací akce pro nadané středoškoláky na FF UK

Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze pořádá vzdělávací akce určené pro nadané středoškolské studenty: Letní kurz „Léto s FF UK“ a odborné stáže „24 hodin s FF UK“.

Kdo zvítězil ve 34. ročníku SOČ v Kutné Hoře?

Odkaz na výsledkové listiny z ústředního kola 34. ročníku soutěže Středoškolské odborné činnosti, která se konala ve dnech 15,.17.6.2012 v Kutné Hoře.

V Senátu proběhl seminář věnovaný problematice nadaných žáků a studentů ve školách

Dne 18.6.2012 proběhl od 10.00 hodin v Senátu Parlamentu české republiky seminář na téma: "Problematika nadaných žáků a studentů ve školách".

Problematika nadaných žáků a studentů ve školách - seminář

Dne 18. června 2012 od 10:00 hodin se v budově Senátu, v Jednacím sále Valdštejnského paláce „A“ bude konat seminář na téma: "Problematika nadaných žáků a studentů ve školách ".

Fyziklání online

Fyzikální korespondenční seminář vás zve k účasti na nové soutěži v počítání fyzikálních příkladů - Fyziklání online.

Letní škola přírodních věd

Letní škola přírodních věd je setkání zvídavých a nadaných mladých lidí. Pořadatelem je Gymnázium Mikuláše Koperníka v Bílovci ve spolupráci se Společností pro talent a nadání.

První vědomostní olympiáda roku 2012 a pro Českou republiku hned zlatá medaile!

V litevském  Vilniusu  probíhala  ve dnech 22.-29.4. mezinárodní soutěž European Union Science Olympiad (EUSO). Českou republiku  raprezentovaly dva týmy studentů. První tým, který  získal zlaté  medaile, pracoval ve složení: Adam Přáda ( z Gymnázia Ostrov), Vladislav Wohlrath ( z Gymnázia Rokycany) a Lucie  Studená ( z  Gymnázia J. Keplera, Praha 6). Druhý tým, získal  bronzové medaile, pracoval ve složení Jiří  Janek ( z  Gymnázia a SOŠ Telč), Eliška Havrdová ( z Gymnázia Jírovcova, České...

Více šancí pro studium v zahraničí

Erasmus se stal nejznámějším programem EU a nejúspěšnějším studentským výměnným programem na světě. V akademickém roce 2010–2011 získalo grant na studium nebo stáž v zahraničí z tohoto programu 6433 studentů z České republiky.

Právě začíná 10. ročník mezinárodní soutěže EUSO

European Union Science Olympiad (EUSO)- byla založena v roce 2002 (dr. Michaelem Cottrem z Dublin City University, který přišel s návrhem uspořádat mezinárodní týmovou soutěž pro studenty ze zemí EU. Olympiáda je koncipována jako multidisciplinární doplňující jednooborové mezinárodní olympiády a je určena pro nadané studenty ze zemí EU do 17 let. První ročník soutěže se konal v roce 2003 v Dublinu.

1. dětská vědecká konference

Akce pro děti ve věku 10 - 15 let. Možnost přihlásit příspěvek z oboru přírodních věd.

Jarní exkurze do světa vědy

Akademie věd zve zájemce v rámci týdne vědy a techniky na květnové a červnové exkurze, které nabízejí následující vědecké ústavy:

Konference s nobelisty

Kancelář Akademie věd ČR společně s Ústavem organické chemie a biochemie AV ČR a izraelským velvyslanectvím v Praze pořádá multidisciplinární konferenci „Prague Nobel Get-Together“

Den země s Akademií věd ČR

Mezinárodní Den Země se slaví po celém světě každoročně 22. dubna již od roku 1971. I Akademie věd ČR se k těmto oslavám připojuje a v měsíci dubnu pořádá několik akcí zaměřených na vědy o Zemi.

Pozvánka na výstavu Voda a vzduch kolem nás

Český hydrometeorologický ústav pořádá odbornou výstavu s názvem Voda a vzduch kolem nás ve dnech 17. 4. až 13. 5. 2012.

Workshop s Asurem 15. 4. 2012

Kurz základní robotiky ASURO s exkurzí do zahraničí se přehoupl za svou polovinu, a proto se v neděli 15. 4. 2012 ze všech koutů republiky sjeli do Prahy účastníci kurzu a zároveň adepti na zahraniční exkurzi do německého DLR.
Je zobrazeno 1 741 - 1 760 položek z celkového počtu 1 811.
Položek na stránku 20
  91