Moravskoslezská síť podpory nadání

Krajský koordinátor podpory nadání

Ing. Martina Jatzková

email:  jatzkova@nidv.cz

tel: 596 120 454
 

Systém podpory nadání je budován Národním institutem pro další vzdělávání ve spolupráci s dalšími organizacemi. Jeho cílem je vytvářet vhodné prostředí pro rozvoj aktivit týkajících se nadaných dětí, žáků a studentů.

V Moravskoslezském kraji působí Krajská koordinační skupina, která sdružuje relevantní subjekty pro oblast nadání  a společně vytváří prostředí vhodné k maximálnímu rozvoji a plnému využití všech žáků.

Aktuality v Moravskoslezský kraj

« Zpět

Čtvrtek s Mensou (Ostrava, 29. 3. 2018)

Jednodenní příměstský zábavně-vzdělávací camp rozvoje schopností. Setkání nadaných dětí umožňuje navázat přátelství s podobně laděnými dětmi. Respektujeme zájmy a potřeby dětí, preferujeme pohodu a dobrou náladu.

Hana Kalusová, Hana Vantuchová
29.3.2018, 8:00  —  16:00
Velký svět techniky, Dolní oblast Vítkovic

Doporučený věk: 8–14 let

Program

  • Celodenní program od 8:00 do 16:00 hodin.
  • Sraz v 8:00 před Velkým světem techniky, Dolní oblast Vítkovic. Pro dopolední program se rozdělíme na dvě skupiny: Malý antropolog a Robot Ozobot (Vaše preference dopoledního programu nám prosím napište do poznámky u přihlášky):
  • Vzdělávací program s lektorem – Malý antropolog – děti se stanou malými antropology – odborníky na kostru - v týmech plní nejrůznější úkoly, aby získali odznak pro nejlepšího vědce, prozkoumají  modely lidských kosti, objeví, jak můžeme kostru zkoumat pomocí informačních technologií a na závěr si zkusí poskládat kosti lidského těla tak, jak patří.
  • Vzdělávací program s lektorem – Robot Ozobot – přiblíží dětem základy vizuálního programování, pomůže jim pochopit principy fungování barvocitlivých senzorů, seznamuje je s možnostmi rozhodování a volbou chování robota. Děti hravou formou získají znalosti k vytvoření funkčního programu pro sledování trasy a uvědomí si reálné využití tohoto typu robota.
  • Odpoledne si vyzkoušíme nové deskové hry a trochu i zasoutěžíme.
  • Ukončení v 16:00, vyzvedávání dětí (resp. samostatný odchod domů) je možné od 15:30 do 16:00.

Cena

  • 290 Kč (pro členy Mensy 250 Kč)

Cena zahrnuje program a stravu (svačina, oběd, pitný režim).
Platbu prosím zašlete nejpozději do konce února 2018 na účet FIO banky: 2801326157/2010.

Kontakt