Články původní

O tom, co je nadání a kdo je nadaný nepanuje naprostá shoda ani mezi lidmi, kteří se těmito tématy zabývají celý život. I v obvyklém vnímání těchto pojmů se můžeme setkat s přístupy od talentu coby projevené naprosté výjimečnosti až po názor, že každý má nějaký talent a záleží na jeho rozvoji. V této rubrice přinášíme pohled redakce a spolupracujících odborníků na tuto problematiku. Zároveň vyzýváme čtenářskou obec k zapojení do diskuze  zasláním vlastního textu či názoru.

Dále v této rubrice uvádíme rozhovory se zajímavými osobnostmi, které se zabývají nadáním a nadanými, nebo s nimi prakticky pracují, případně s takovými žáky a mladými lidmi, jež bychom za nadané mohli označit. Dále články představující zajímavé iniciativy a instituce se vztahem k nadání a nadaným.

« Zpět

Herní klub Albert

 

Cílová skupina: děti, studenti, zájemci z řad nadaných a mimořádně nadaných dětí a studentů

Datum konání: herní odpoledne se konají pravidelně (2x měsíčně) ve středu mezi 14. - 17. hodinou (bude upřesněno)

Místo konání: Pedagogicko-psychologická poradna Plzeň, Částkova 78, 32600 Plzeň

Kontaktní osoba: Václav Svoboda vaclav.svoboda@pepor-plzen.cz

Obsah:

Klub deskových her pro nadané žáky. Jeho činnost ale zahrnuje i jiné aktivity, než hraní her, např. se snaží o popularizaci vědy a vzdělávání – organizuje tematické akce/ přednášky, semináře, soutěže, Dny plné her, víkendové akce, camp pro nadané žáky. Organizuje také akce pro rodiče a pedagogy nadaných žáků.

Klub je podporován Mensou ČR.