Systém podpory nadání v Plzeňském kraji

V Plzeňském kraji postupně vzniká jako součást Systému podpory nadání a péče o nadané v ČR Krajská síť podpory nadání, která je koordinována úzkou skupinou partnerů tzv. Krajskou koordinační skupinou. (KKS) Krajskou koordinační skupinu tvoří zástupci Pedagogicko-psychologické poradny, České školní inspekce, Krajského úřadu PK, Západočeské univerzity, NIDV a zástupci MŠ a ZŠ.

Členové Krajské koordinační skupiny 

Do krajské sítě postupně vstupují školy, školská zařízení a organizace, které mají zájem a potenciál rozvíjet nadání u dětí, žáků a studentů.

Jejím cílem je sdružovat a rozvíjet spolupráci se subjekty, které se podílejí na identifikaci a podpoře nadání. Dále získávat pro podporu nadání zdroje v rámci dotyčného kraje a usilovat o rozvoj aktivit pro nadané. Činnost krajské sítě podpory nadání je navázána na NIDV Plzeň.

Registrace do Krajské sítě podpory nadání Plzeňského kraje je v kompetenci krajského koordinátora. Zažádat o ni můžete prostřednictvím formuláře.

Diagnostiku a konzultační činnost v oblasti nadání a talentu dětí, žáků a studentů poskytuje v Plzeňském kraji:

Mgr. Eliška Kloudová  - tel: 377 468 146 email: eliska.kloudova@pepor-plzen.cz

Mgr. Václav Svoboda. - tel. 377 468 167 email: vaclav.svoboda@pepor-plzen.cz

Koordinátorka Krajské sítě podpory nadání Plzeňského kraje

Mgr. Monika Holečková

email: holeckova@nidv.cz

tel: 377 473 607

 

Aktuality Plzeňský kraj

Podpora talentovaných žáků v Plzeňském kraji - Kempy přírodovědných oborů

Kempy budou probíhat pět dnů, a to v termínu 26.-30.8. Biologický kemp nebo 2.-6.9. 2013 Matematický, Fyzikální, Chemický kemp a Kemp programování, s intenzivní dopolední i odpolední výukou...

Tvorba vlastního filmu - unikátní workshop (29. 7. – 1. 8. 2013 Techmania Science Center Plzeň)

Techmania Science Center připravuje skutečně unikátní workshop: 12 nadaných žáků ZŠ či SŠ si bude moci vyzkoušet astronomické experimenty a hlavně výrobu vlastního filmu v technologii Digital Sky 2.

Víkend ve vesmíru (27. – 28. 7. Techmania Science Center Plzeň)

Vesmírný workshop se bude konat o víkendu 27. a 28. května, a to vždy od 9:00 do 17:00 hodin. Poznejte rozdíl mezi astronomií a astrologií, objevujte souhvězdí, pochopte princip slunečních hodin!...

Pouť k planetám v Plzni potrvá do září 2013

Máte možnost zjistit, že astronomie je zábava! A také to, že třeba cesta ze Země na Mars nemusí být zase tak daleká… Cílem projektu Pouť k planetám, s nímž se v ulicích města Plzně můžete setkat...
Je zobrazeno 276 - 280 položek z celkového počtu 316.
Položek na stránku 5
  64