T-film 2020

VIII. ročník Mezinárodního filmového festivalu

Téma: Tajemství Talentu

12. 6. 2020 Uzávěrka příjmu přihlášek na MFF T-film 2020
1. 9. – 23. 9. 2020 Promítání filmů a doprovodný program v sálech základních, středních a vysokých škol, Ostrava, Opava, Český Těšín
24. 9. 2020 Slavnostní zakončení, Mercury Hotel, Ostrava

Mezinárodní filmový festival T-film 2020 představuje krátké dokumentární filmy na témata: environmentální, sociální, globální inspirace, nové technologie, rozvoj talentu a podpora nadaných, ochrana tradic a kulturního dědictví, a péče a zachování technických a průmyslových památek.

VSTUP ZDARMA!

Do sedmého ročníku Mezinárodního filmového festivalu T-film 2018 se přihlásilo celkem 41 soutěžních titulů. V současné době probíhá posuzování jednotlivých snímků festivalovou výběrovou komisí.

Hlavní festivalovou cenu Grand Prix na MFF T-film 2019 obdržel filmový dokument Matsés režiséra Miroslava Haluzy, který vznikal v Amazonském pralese na peruánsko-brazilské hranici. Hlavním motivem filmu je právě tamější kmen Matsés.

ZÚČASTNĚTE SE I VY, ať už jako tvůrci, kteří přihlásíte svůj snímek, nebo diváci, kteří filmy o kulturních památkách, kráse přírody a potřebě ji chránit zhlédnou.

Snímky na daná témata mohou prezentovat:

• čeští i zahraniční tvůrci dokumentárních filmů
• amatéři i profesionálové
• občanská sdružení, organizace, jednotlivci

Účast je podmíněna:

• vyplněním přihlášky prostřednictví elektronického formuláře dostupného v sekci „Přihláška“ nejpozději do 12. 6. 2020
• zasláním jednoho nebo více dokumentárních snímků na nosném médiu (např. odkazem ke stažení, na DVD, nebo FTP) on-line nebo na níže uvedenou adresu:

PERSEUS, z. s.
Kosmova 651/16
702 00 Ostrava-Přívoz

Přihlášené dokumentární filmy budou prezentovány na filmovém festivalu T-film 2020.

Veškerá práva vyhrazena.


Pořadatelé: Perseus
Hlavní partneři: Ostrava OZO Moravskoslezský kraj
Partneři: Ostravská univerzita Ostravské muzeum DPO Plant For the Planet National Geographic Fabex Deník Regionální Televize Modrá laguna