Češi ve vesmíru: závěrečný díl čtvrté série NEZKreslené vědy je tady

29.03.2019

Cyklus vzdělávacích videí NEZkreslená věda se rozrostl o 10 nových dílů. Garantem posledního dílu Češi ve vesmíru je Michal Švanda z Astronomického ústavu AV ČR. Po jeho zhlédnutí budete možná překvapeni, jaké jsou úspěchy České republiky a jak znatelná je česká stopa na poli kosmického výzkumu. Kreslířem je stejně jako u předchozích dílů Tomáš Zach, komentář čte nezaměnitelný Pavel Liška.

Čtvrtá série tematicky vychází z výzkumných programů Strategie AV21 a je divácky mimořádně úspěšná. Díl o Včelách zhlédlo už 190 tisíc lidí, jde zatím o nejúspěšnější díl ze všech sérií vůbec. „Tento díl zaznamenává pozitivní ohlasy i v česko-slovenské komunitě včelařů,“ pokračuje Marta Dlouhá. Jednotlivé díly čtvrté řady se věnují algoritmům, geneticky modifikovaným organismům, technologii 3D tisku, přírodním hrozbám, skladování energie nebo moderním vakcínám. Novinkou je zařazení dvou humanitně zaměřených dílů Paměť v digitálním věku a Co je komunikace. Garanty dílů, kteří dohlížejí na odbornou správnost, jsou vědci z Akademie věd ČR.

Zdroj: http://www.avcr.cz/cs/pro-media/aktuality/Cesi-ve-vesmiru-zaverecny-dil-ctvrte-serie-NEZKreslene-vedy-je-tady-00001/