Informační text NPI Ostrava_SPN_2023

Informační text NPI Ostrava_SPN 2023

Systém podpory nadání a péče o nadané

Národní pedagogický institut České republiky (NPI ČR) jako přímo řízená organizace MŠMT zabezpečuje prostřednictvím krajských koordinátorů podpory nadání podporu školám a školským zařízením v oblasti podpory nadání a péči o nadané/mimořádně nadané děti, žáky, studenty. 

O podporu školám a institucím v krajích se starají krajští koordinátoři podpory nadání, kteří organizují činnost dvou krajských sítí, krajskou síť podpory nadání, která sdružuje organizace zabývající se podporou nadání a krajskou koordinační síť, kde jsou zařazeny instituce, které se podílejí na tvorbě politiky podpory nadání.

Na základě zkušeností NPI ČR, krajského pracoviště Ostrava s touto problematikou doporučujeme:

V každém roce vypisujeme termíny otevřených vzdělávacích programů a kulatých na téma nadaní. Pokud jste členy krajských sítí, informací i pořádaných akcích vám zašleme emailem, jinak si je můžete najít zde. Na vaše přání uspořádáme vzdělávací program přímo pro vás.

V naší krajské síti spolupracujeme také s vysokými školami, a to zejména s Centrem popularizace VŠB-TUO, které nabízí cca 400 aktivit pro žáky základních a středních škol a s Centrem pro výzkum vzdělávání OSU.

Naše krajské pracoviště se orientuje především na pomoc školám při vytváření systémové podpory nadání, kde vycházíme z vlastní metodiky a ve spolupráci s mateřskými, základními a středními školami v síti nabízíme zprostředkování stáží na různá témata týkající se práce s nadanými dětmi a žáky.  

Vaše dotazy jsou připraveny zodpovědět krajské koordinátorky:

  • Ing. Martina Čaputová (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 778 880 451) 
  • Mgr. Dagmar Půdová (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 778 882 903)

Vytisknout E-mail