Doškolováky

27.05.2020
Děti jsou pořád doma a nedostanou se pořádně do přírody? Ještě vás baví být rodičem a učitelem zároveň? Zdá se vám krize nekonečná? A nechcete děti i s učebnicemi poslat na náš doškolovák?
Budou se učit venku, neopomeneme žádný důležitý předmět. Pomůžeme zároveň s učivem, se kterým žák potřebuje pomoct. Dovezte nám ho v neděli a odvezte si v pátek, postaráme se o všechno. A bude je to bavit!

Bude totiž opravdu v přírodě. S pravítkem, metrem, knihou, nebo badatelskými pomůckami vyrazíme na louku, do lesa, k vodě a do zahrady. A nemyslete si, že nás čeká jenom přírodopis. Kdepak! Čeština, matematika, fyzika, angličtina, zeměpis, dějepis... Všechno se dá učit a naučit v přírodě, tam kde je nám dobře! A aby nám z toho učení nepraskla hlava, čeká nás i spousta her, večery u ohně i zasloužený odpočinek.

Je nám jasné, že za týden nedoženeme dva měsíce absence školy a stejně tak nemůžeme do týdne vměstnat učivo 6.–9. třídy. Pro někoho to bude opakování, pro jiného něco úplně nového, ale pro všechny to bude zábava.

Během dne bude také vyhrazený čas na individuální úkoly podle zadání učitelů, které si děti s sebou přivezou nebo dostanou online od svých učitelů. Chaloupečtí lektoři jsou tu pak „po ruce“, pokud bude potřeba s něčím poradit, něco vysvětlit atp. Doporučujeme notebooky/tablety s sebou.

Doškolovák 0 a 4 je určen dětem z prvního stupně (ve věku 3–5 třídy)

Doškolovák 1, 2 a 3 je určen pro žáky 2. stupně.

Akce není připravená pro školní kolektivy (jako běžné výukové programy Chaloupek), ale pro jednotlivce (obdobně jako dětské tábory). Akci zajišťují a dozor nad dětmi mají lektoři Chaloupek. Na místě je přítomen proškolený zdravotník.

více informací na webu: https://www.chaloupky.cz/doskolovak/