Hejtmanka Stráská k talentovaným studentům

10.04.2019

Hejtmanka Ivana Stráská to řekla studentům, kteří se zúčastnili II. ročníku Talent Akademie jihočeských nadějí, který se koná od úterý 2. do čtvrtka 4. dubna v Českých Budějovicích.

Talentovaní jihočeští středoškoláci mají v rámci tohoto projektu možnost zavítat do různých podniků, kulturních institucí či redakcí novin. U této příležitosti se mohou rovněž setkat i s významnými osobnostmi. Tentokrát to byli například generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš, český egyptolog a archeolog Miroslav Bárta, herec Karel Roden a olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová.

„Studenti, talentovaný člověk je někdo, kdo umí něco líp, než ostatní. A to, že tuto akci organizuje nadace Jihočeské naděje, je pro mě symbolikou toho, že vy jste naší nadějí. Naší nadějí do budoucna. Zároveň můžete přinést tomuto kraji i společnosti mnoho nového. Děkuji proto za tuto akci i za to, že vám někdo umožnil potkat se například i s lidmi, kteří vysoko převyšují tu průměrnou laťku. Protože neupadnout do průměru je strašně důležité a já vám přeji, aby se vám to nestalo,“ uvedla Stráská.

Akademie Jihočeských nadějí je programem pro nadstavbové vzdělávání mimořádně nadaných studentů v Jihočeském kraji. „Vychází přitom z konceptů, které již řadu let úspěšně fungují ve spolkových zemích Rakouska a Německa. Tam těmito kurzy prošla řada studentů, kteří jsou dnes již  úspěšní v pracovním životě, zůstávají ve svých regionech a ve svých oborech patří mezi elitu,“ uzavřel zakladatel nadačního fondu Jihočeské naděje Martin Kuba.