Informační brány pro vyhledávání odborné literatury - přednáška on-line

19.11.2023

Poznámka:     
Na školení poznáte formou jednoduchých praktických ukázek zahraniční bezplatné informační brány, které prohledávají celou řadu databází a repozitářů na jednom místě. Tyto brány pokrývají několik milionů dokumentů odborného charakteru, z nichž mnohé jsou přístupné zdarma v plném textu. Prostřednictvím těchto bran se lze dostat k celé řadě článků, studií, výzkumných a technických zpráv či vysokoškolských kvalifikačních prací.                       

Program:        

  • BASE (Bielefeld Academic Search Engine)
  • TIB Portal
  • OpenAIRE  
  • WorldWideScience                                                                                             

Přihlášky:       
Účast je bezplatná, ale je vhodné se předem přihlásit do středy 6. prosince 2023 do 13 hod. prostřednictvím elektronického registračního formuláře, který najdete v dolní části této webové pozvánky. Přihlášky budou zpětně potvrzeny e-mailem. Pokud obratem neobdržíte automaticky generovaný e-mail s potvrzením Vaší registrace, můžete si ověřit Vaši přihlášku na níže uvedeném kontaktu. Vítáni jsou samozřejmě i zájemci, kteří nevlastní čtenářskou legitimaci MZK. Předem přihlášení účastníci obdrží odkaz k připojení a podklad k online vzdělávací akci. Ke školení se mohou přihlásit i předem neregistrovaní zájemci, ale ti neobdrží ani před školením podklad k procvičování, ani po akci odkaz pro stažení prezentací.

Technická poznámka:

K online školení se můžete připojit i v případě, pokud nejste vybaveni webkamerou či mikrofonem. Webinář proběhne prostřednictvím videokonferenčního systému Zoom, který je možné předem stáhnout, ale lze se rovněž připojit přes webový prohlížeč.

Kontakt:         
Martina Machátová, studovna přírodních a technických věd v 6. patře, e-mail: machat@mzk.cz, tel.: 541 646 170.             

Těšíme se na Vaši účast.

Registrační formulář:

https://www.mzk.cz/sluzby/akce/online-informacni-brany-pro-vyhledavani-odborne-literatury-5" method="post" id="signup-form" style="margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; outline: 0px; font-size: 13px; vertical-align: baseline; background: rgb(255, 255, 255); display: inline; color: rgb(71, 63, 76); font-family: Arial; font-style: normal; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; font-weight: 400; letter-spacing: normal; orphans: 2; text-align: start; text-indent: 0px; text-transform: none; widows: 2; word-spacing: 0px; -webkit-text-stroke-width: 0px; white-space: normal; text-decoration-thickness: initial; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial;">