Jarní prázdniny v iQLANDII co 16.3.

25.02.2019

Hurá do laboratoře: Tajemství prvků - přijď do našich laboratoří zkoumat vybrané prvky periodické tabulky prvků a odhalovat jejich tajemství. Workshop se koná u příležitosti našich oslav 150. výročí Mendělejevovy periodické tabulky prvků. Koná se zdarma v rámci vstupného do expozic. Kapacita omezena, vyzvedni si rezervační vstupenky na pokladně.

  • denně v průběhu prázdnin

Vyfoť se s maskotem KosmiQem - po celou dobu jarních prázdnin můžeš v iQLANDII narazit na KosmiQa - našeho maskota, který se s tebou rád vyfotí kdekoliv v centru, kde na něj zrovna narazíš -  třeba u hvězdného tunelu, u vodní fontány nebo na simulátoru zemětřesení.

denně od února

Výstava Meteor 55 - pro všechny fanoušky populárně vědeckého magazínu Meteor, který v rozhlasovém éteru běží už 55 let, jsme připravili výstavu fotografií Meteor 55. Ty zachycují v netradičních situacích práci vědců, kteří na pořadu spolupracují. Výstava jistě zaujme i ty, kteří tento program zatím neznají. Fotografie jsou opravdu povedené. 

  • 15. 2. od 16.00 do 16.00 do 19.00

iQCAFÉ - slavnostní vernisáž výstavy Meteor 55. Bubenická show, povídání s autory pořadu Meteor.

Kromě toho si v iQLANDII užiješ více než čtyři sta interaktivních exponátů v deseti expozicích. Můžeš si například popovídat s humanoidním robotem Thespianem, uzavřít se do gigantické bubliny, absolvovat kosmonautický výcvik, projít se Světelným tunelem či se prostřednictvím stroje času přesunout do prehistorie.