Klatovy si užily Den vědy a techniky

04.07.2022

Po dvou letech, tedy po koronavirové pauze, vyvezla Západočeská univerzita vědu a techniku opět do Klatov. Den vědy a techniky se na tamním náměstí Míru konal ve čtvrtek 16. června od 9 do 17 hodin a jak bývá zvykem, lákal na technické hrátky a zajímavosti, které obyvatelům i návštěvníkům města představily fyziku, robotiku a další vědecké disciplíny zábavnou a interaktivní formou.

V Plzni má tento festival tradici už od roku 2006, v Klatovech se díky podpoře Plzeňského kraje uskutečnil podruhé a na návštěvnost si nemohl stěžovat. S expozicemi do Klatov dorazily Fakulta strojní, Fakulta aplikovaných věd, Fakulta elektrotechnická, Fakulta pedagogická a Fakulta zdravotnických studií. Doplnily je Hvězdárna v Rokycanech a Plzni, místní Střední průmyslová škola Klatovy a Gymnázium Jaroslava Vrchlického a také partneři akce, například Grafia, Neveon nebo Rodenstock.

V Plzni se letos Den vědy a techniky ZČU uskuteční v pátek 9. září. Jeho dějištěm bude stejně jako v minulých letech náměstí Republiky. Více zde: Klatovy si užily Den vědy a techniky - INFO - zpravodajský portál ZČU (zcu.cz)