LETNÍ ŠKOLY ZÁPADOČESKÉ UNIVERZITY V PLZNI

11.07.2022

Už 32. ročník Mezinárodní letní jazykové školy začne v pondělí 11. července na Ústavu jazykové přípravy ZČU. Až do 29. července budou kurzy vzdělávat žáky základních i středních škol, vysokoškoláky a zájemce z řad veřejnosti v angličtině, francouzštině, italštině, němčině, ruštině, španělštině, čínštině a cizince rovněž v češtině. Připraveny jsou také kurzy pro děti, konat se budou na ZČU i ve Školicím a ubytovacím zařízení ZČU v Nečtinech.

Kontakt: Bc. Daniela Kopřivová / dkoprivo@ujp.zcu.cz / 735 713 895

Ve stejném termínu se uskuteční také 16. mezinárodní letní škola umění ArtCamp, kterou pořádá Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara. Umělecká letní škola se vrací po dvouleté pauze vynucené pandemií a nabídne přes čtyřicet zájmových, profesionálních i přípravných kurzů. Poprvé proběhne například kurz zaměřený na analogovou fotografii nebo na problematiku intervencí do veřejného prostoru.

Kontakt: PhDr. Lenka Kodýtková / lkody@fdu.zcu.cz / tel. 723 089 832

Homo Economicus je letní škola Fakulty ekonomické, která se žákům základních a středních škol otevře už pojedenácté. Po celý týden se bude konat paralelně v prostorách fakulty v plzeňském kampusu na Borech a současně na pobočce v Chebu. Žáky čekají přednášky na téma „Finanční gramotnost aneb Investice do budoucnosti“ a po týdenní docházce v pátek 15. července slavnostní promoce.

Kontakt Plzeň: Zuzana Marie Hladká / lsfek@fek.zcu.cz / 377 633 025

Kontakt Cheb: Romana Kočvarová /  lsfek@fek.zcu.cz / 377 633 513

Katedru kybernetiky Fakulty aplikovaných věd čeká 10. ročník letní školy Campo Arduino. Kemp robotiky, při němž se žáci 2. stupně základních škol, gymnazisté a středoškoláci seznámí s jednoduchými úlohami na vybrané robotické stavebnici, se od 11. do 15. července uskuteční

na gymnáziu v Domažlicích, týden poté v Klatovech a ve dvou srpnových termínech přímo v budově fakulty v Plzni.

Kontakt: Ing. Miroslav Jiřík, Ph.D. / mjirik@kky.zcu.cz  / 377 632 569

Studentský spolek Přestávka Fakulty pedagogické připravil na letošní prázdniny příměstský tábor Putování s moudrou sovou pro děti od 8 do 13 let. Příští týden se uskuteční jeho první turnus, druhý je v plánu od 22. do 26. srpna. Děti se mohou v budově na Klatovské třídě těšit na pestrý celodenní program plný zážitků, poznání, her a pokusů, připravený studenty fakulty, kteří budou zastávat roli lektorů.

Kontakt: Michal Švec / pauza@fpe.zcu.cz / 722 089 342

Informace k dalším letním školám ZČU najdete v tiskové zprávě.