Mezinárodní festival T-film 2020

24.06.2020

Festival letos vyráží za diváky do škol.

Osmý ročník soutěžního Mezinárodního filmového festivalu T-film 2020 letos v září přinese nejen skvělé novinky ze světa dokumentárního filmu, ale také zcela novou podobu!

Část festivalu, určená žákům a studentům základních, středních a vysokých škol v Moravskoslezském kraji, totiž letos poputuje přímo za svými diváky. Ti navíc mohou ze soutěžních filmů zvolit, které snímky nejvíce korespondují s jejich zaměřením či učebními a studijními plány.

„V tomto roce jsme se rozhodli pro zcela novou koncepci spolupráce se školami, které tentokrát nemusí za filmy nikam cestovat, ale snímky si komfortně užijí na své domácí půdě a zvolí tématiku, šitou jim přímo na míru. V tomto roce se sešlo celkem 84 tuzemských i zahraničních snímků, jejichž náměty jsou velmi pestré od snímku, který se zabývá tématem pandemie koronaviru, až po environmentální dokumenty,“ sdělila Marcela Mrozková Heříková, ředitelka Mezinárodního festivalu T-film 2020. Dodává, že ve školách bude T-film probíhat v září a doprovodný program pro veřejnost bude připraven na různých místech od Slezského zemského muzea, přes těšínskou Albrechtovu školu, až po Svět techniky.

T-film každoročně představuje krátké dokumentární snímky z celého světa, které se ve finále utkají v několika soutěžních kategoriích o vítěznou trofej: anděla s křišťálovým srdcem. Slavnostní vyhlášení vítězných snímků se letos bude konat 24. září v Hotel Mercure Center v Ostravě.

Podrobnosti a program festivalu naleznete ZDE. Vstupné na promítání i doprovodný program je pro veřejnost je zdarma.

Soubory ke stažení