Padesát studentů Dětské univerzity objevuje fascinující svět vědy

12.02.2020

Lektoři pozvou zvídavé děti na deset přednášek. Například se podívají do barevného světa chemie. Malí vědci odhalí složení kosmetických přípravků nebo svého oblíbeného jídla. „Na přednášce se dozvědí něco málo o základních chemických reakcích a jejich využití v každodenním životě. Sami si také vyzkouší základní reakce,“ popsala program Denisa Vlčková z přírodovědecké fakulty.
Kromě Pevnosti poznání se posluchači podívají na další místa univerzity. V Aplikačním centru Baluo se dozvědí, že Pohyb je věda! Sportovní program připravují studenti Katedry rekreologie Fakulty tělesné kultury UP.
V rámci semestru také detailně prozkoumají stavbu těla mochomůrky červené nebo žampionu. Lékařská fakulta zase přichází s heslem: Ve zdravém těle zdravý zub!
„Zájem o naší univerzitu je každoročně velký. Díky profesionální práci lektorů si děti udělají představu, jak to na vysoké škole vypadá. Snažíme se je motivovat k tomu, aby se nebály ptát, a aby o různých tématech dokázaly diskutovat,“ vysvětlila Jitka Doležalová, hlavní koordinátorka Dětské univerzity. Aktivita je určena dětem od 8 do 12 let. Kromě zážitků a poznatků si absolventi odnesou domů originální diplom.