PaVěda

07.04.2019

Dům dětí a mládeže hlavního města Prahy nabízí zvídavým dětem sobotní tematicky zaměřené půldenní bloky pro všechny zvídavé děti od 4. do 7. třídy!

PaVěda 3 je tu jak pro absolventy vědeckých kroužků, tak pro nové zájemce. Děti se budou moct přihlásit na celý kurz anebo na jednotlivé bloky.

Rezervace jednotlivých lekcí přes email chabova@ddmpraha.cz, 

Lekce trvají buď od 9 do 12 hodin nebo od 13 do 16 hodin.

13.04.2019 – Jak mluvit před druhými (Stanice techniků)

Vytrénuj svou dovednost mluvit před druhými, oslovit a zaujmout posluchače, prezentovat své myšlenky a projekty.

27.04.2019 – Programování s Pepou (Karlínské Spektrum)
Programování je vesměs matematika spojená s logickým myšlením. Pokud dobře znáte své počítače a rádi byste je naučili poslouchat, je tu pro vás programování s Pepou. Seznámíte se s historií i současností programování, a to hned ve dvou podobách. Během dopoledne se naučíte přemýšlet jako počítač. Programátor Pepa se na vás už těší.

04.05.2019 – Pozorování cytoskeletu a pitvání žížaly obecné (Stanice techniků)
Příroda kolem nás je pozoruhodná. Víte, co to je cytoskelet? A jak se chovají plastidy vystavené zdroji světla? A už jste někdy prováděli pravou pitvu? Těšíme se na vás při lekci plné poznání trochu jiným pohledem na biologii než jste zvyklí.

11.05.2019 – Já, robot (Karlínské Spektrum)
Co je stroj, co je počítač? A co, když se to spojí do jedné umělé inteligentní bytosti? Seznámení s roboty a legorobotikou. Postavíme a naprogramujeme si vlastního robota.