Šifra Kurta Gödela s VIDA!

22.02.2021

Na co se těšit? 

Společně vyřešíte spoustu zábavných i zapeklitých úkolů a odhalíte tajemství, které tento významný logik a přítel Alberta Einsteina zanechal ve svém rodném městě. Postupně navštívíte několik míst ve středu města.

Vyřešením šifry a zadáním správného hesla do webové aplikace se dozvíte, kde se nachází další výzva. S každou vyřešenou šifrou se přiblížíte k rozluštění tajuplné záhady. Pro méně zdatné luštitele (nebo netrpělivce) jsou připraveny nápovědy, a to hned v několika úrovních. Bude záležet jen na vás, jak obtížnou cestu k cíli si vyberete. Úspěšní řešitelé odhalí překvapivé tajemství Kurta Gödela!

Chci hrát!

Pro hru je nezbytný startovní balíček. Poukaz na startovní balíček zakoupíte na eshopu VIDA! za cenu 200 Kč. Samotný balíček si pak vyzvednete na pokladně VIDA! science centra v termínu, který si vyberete v kalendáři (po vyzvednutí balíčku si můžete šifrovačku zahrát kdykoli do konce března 2021). 

Co s sebou?

  1. Dostatečně nabitý chytrý mobilní telefon s připojením na internet, budete jej při hře potřebovat. Výsledky šifer a hádanek totiž zapíšete do webové aplikace.
  2. Podložku na psaní a psací potřeby.
  3. Teple se oblečte a vezměte si zásobu dobrot a teplý čaj, při luštění šifer můžete na jednom místě strávit 10-15 minut.
  4. Pokud se vám dobře luští v sedě, přibalte si s sebou podložku na sezení.

  

Pro koho hra je?

Hra má dvě úrovně obtížnosti. Užijí si ji rodiny s dětmi od 8 let i týmy jednotlivců. Optimální počet lidí v jednom týmu je 2 až 5 osob.

Koupit si můžete dva různé startovní balíčky:

Délka trasy

Trasa hry není delší než 5 km. Začíná u budovy VIDA! a zabere přibližně tři až pět hodin. S mírnými obtížemi je sjízdná i s kočárkem.