V pondělí 11. 3. začíná tradiční festival Týden mozku

10.03.2019

Návštěvníci se mohou těšit například na přednášku psychiatra Cyrila Höschla z Národního ústavu duševního zdraví věnovanou stresu a syndromu vyhoření. Zakladatel festivalu Josef Syka z Ústavu experimentální medicíny AV ČR pohovoří o poruchách sluchu a sluchových neuroprotézách a Hana Broulíková, která na ministerstvu zdravotnictví koordinuje vznik národního akčního plánu pro Alzheimerovu nemoc, se bude věnovat této chorobě. Volnou kapacitu přednáškových místností si můžete zkontrolovat a svou účast zajistit na webových stránkách festivalu: www.tydenmozku.cz.

Pokud budou přednášky vašich favoritů již obsazené, nezoufejte. Všechny nahráváme a jsou vám pak k dispozici na webových stránkách festivalu, a to i několik let nazpět.

Festival se neomezuje jen na přednášky, naopak je plný interaktivní zábavy, a to zejména o víkendu. Navštívit budete moct například „Mozkohernu“ Evy Fruhwirtové, která pracuje s hrou Mindball, nebo elektrodílnu The Cave, kde si můžete vyzkoušet speciální elektro-hlavolamy. Spoustu hlavolamů, hádanek a exponátů přiveze také moderní science centrum iQLANDIA.

ajímavou výzvou jistě bude workshop Trénink paměti nazvaný Co se necvičí, to zakrní, vedený konzultantkou společnosti Green Doors Kateřinou Cabishovou. A co takhle přesunout se v čase nebo prostoru a přitom zůstat stále v budově Akademie věd? Zkusit to můžete s pomocí virtuální reality v rámci jednoho z doprovodných programů.

Zdroj: http://www.avcr.cz/cs/pro-media/aktuality/V-pondeli-zacina-tradicni-festival-Tyden-mozku/