V soutěži JA Studentská firma roku 2019 postupuje do superfinále 7 firem

11.04.2019

V rámci 24. ročníku soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2019 zvítězilo v 10 kategoriích 7 firem, které postupují do superfinále JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU, které proběhne 16.5.2019 v prostorách UNYP. Vítězný tým pak postupuje do mezinárodního finále JA Europe Company of the Year Competition 2019, které se bude konat letos ve Francii! Akce se uskutečnila za podpory Ministerstva školství a mládeže a tělovýchovy České republiky a Amerického velvyslanectví v Praze.

Soutěžního veletrhu, který se uskutečnil 4. dubna  2019 v pražské Galerii Harfa, se zúčastnilo 43 ambiciózních studentských firem z celé republiky. 

Vítězové jednotlivých kategorií:

 Soutěžní kategorie Nejlepší inovace: JA FIRMA Ústřední topení

Soutěžní kategorie Studentská aplikace: JA FIRMA Ústřední topení

Soutěžní kategorie E-shop: JA FIRMA Kiš-kiš

Soutěžní kategorie STEM projekt: JA FIRMA Mon(k)eys

Soutěžní kategorie Raifeissenbank Leadership Student Award: Kristýna Vodáková

Soutěžní kategorie JA Alumni Team Spirit Award: JA FIRMA K-Style

Soutěžní kategorie Prezentace na pódiu: JA FIRMA Rébus

Soutěžní kategorie Marketing: JA FIRMA Paletea

Soutěžní kategorie Finanční řízení: JA FIRMA EcoBrko

Soutěžní kategorie: Cena Tomáše Bati: Vystavovatel: JA FIRMA Kiš-Kiš

Letošní soutěžní veletrh JA Studentský Firem sice nerostl kvantitativně, tedy co do počtu studentů, avšak za to jsme zaznamenali skvělý kvalitativní nárůst v podnikatelských záměrech a výkonech studentů. Povedlo se nám vyhlásit vítěze rekordních 10 soutěžních kategorií - za to patří velké díky našim partnerům,“ komentuje veletrh Martin Smrž, ředitel neziskové organizace JA CZECH.

Praktický vzdělávací́ program pro střední́ školy JA FIRMA běží v České́ republice už̌ od roku 1992. Studenti v rámci tohoto programu založí́ vlastní skutečnou obchodní́ společnost, která́ funguje pod vedením učitele a konzultanta. JA Firma umožňuje účastníkům proniknout do problematiky fungovaní́ společnosti od jejího založení́ až po likvidaci. Jedná se o reálnou činnost, nikoliv fiktivní́. Studenti se učí́ nejen všechny nutné́ administrativní́ postupy při zakládaní́ firmy, ale i přijímat rozhodnutí nebo zapojit společenskou odpovědnost do svého podnikání. Účastníci programu se mohou se svými společnostmi přihlásit do výše zmíněné́ soutěže JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU. Studentské́ firmy tak mají́ možnost představit své́ výrobky a služby široké́ veřejnosti. Program u nás úspěšně běží již více než 20 let.

JA Czech je nezisková vzdělávací organizace, která již 27 let realizuje na školách ucelenou koncepci nadstandardního vzdělávání. Formuje podnikatelské myšlení a finanční gramotnost mladých lidí a pomáhá nastartovat jejich úspěšnou profesní kariéru. Ve spolupráci se školami vytváří příznivé a motivující prostředí pro rozvoj osobních dovedností studentů a učitelů v rámci podnikatelského vzdělávání. Více informací naleznete na www.jacr.cz

Junior Achievement je nejstarší vzdělávací organizace na světě, která letos oslaví své 100. výročí a která působí ve více než 120 zemích světa. Do programů JA se každoročně zapojí milion dětí a studentů. Více informací naleznete na www.juniorachievement.org

Pro více informací, kontaktujte: Dominika Uhrová tel. 774 530 255,
 e-mail: dominika@vanillapr.cz