Venkovní online hra – vydejte se za hmyzem - pro žáky od 11 let

25.05.2021

Hledá se bombus je originální detektivní dobrodružství pro zhruba 25 členné týmy hráčů ve věku od 11 let.

Čeká vás přibližně 2hodinové dobrodružství (nachodit můžete cca 2–3 km) v Brně na Kraví hoře. Vzhledem ke zvolené lokalitě je bezpečné nechat pracovat i dětské týmy samostatně (budou se pohybovat pouze na území parku). Úkolem detektivního týmu bude navštívit co nejvíce z 9 stanovišť, vyřešit logické úkoly, které jsou na nich umístěné a získat odpověď na zásadní otázku Proč se ztratil bombus?

Týmy získávají za řešení úkolů body. Na konci hry si budou moci srovnat své výsledky nejen s ostatními kamarády, kteří hráli společně s nimi (třeba ze stejné třídy), ale i se všemi týmy, které hru již odehrály.

Poslouchejte, hledejte, hrajte a prozkoumejte zblízka svět ukrytý pod stébly trávy.

Co vzít s sebou?

Ke hře budete potřebovat mobilní telefon s připojením na internet (datová náročnost cca 20 MB), psací potřeby a papír.  Telefon je zdrojem části informací (například o příběhu nebo umístění stanovišť). Velká část hry nicméně probíhá mimo malý prostor displeje. Bude třeba hledat, kombinovat, objevovat a spolupracovat.

Chcete-li mít luštění šifer pohodlnější, doporučujeme si je stáhnout předem, vytisknout a vzít s sebou. Pro učitele nebo lektory bude užitečné stáhnout si i tohoto průvodce hrou.

Jak začít?

Registraci do herního systému můžete provést s předstihem doma nebo klidně až na místě. Potřeba bude jen jedna emailová adresa.

Vaše dobrodružství začne v okamžiku, kdy vystoupíte z tramvaje číslo 4 na zastávce Náměstí Míru.