Nápady na ubrousku

Roam Dan

Kniha vám pomůže najít způsob kritického myšlení, který navíc budete schopni prezentovat a názorně vysvětlit i druhým. Pomůže vám nacházet souvislosti a mnoho dalšího potřebného v osobním i profesním životě.Bestseller Dana Roama představuje výjimečný titul mezi knihami o prezentaci. Je to originální návod, jak při řešení libovolného problému využít vizuální myšlení – a poradit si jen s pomocí tužky a kousku papíru, jak díky přemýšlení s obrázky nalézat a rozvíjet nové myšlenky, jak rešit problémy nečekanými způsoby a jak významně zlepšit naše schopnosti podělit se o objevené postřehy. S je zkrátka možné naučit se vidět svět novými způsoby. 

Je vhodná pro učitele, např. pro lepší schopnost prezentovat abstraktní pojmy a procesy z vyučovací látky či k lepší realizaci projektů a další. Rověž ji ocení studenti, neboť jim může pomoci při studiu, bude lépe rozvíjet jejich kreativitu pomůže jim i při kritickém myšlení, které je důležité nejen při dalším studiu, ale i v dalším životě.

Kniha je poměrně rozsáhlá a obsahuje nespočet obrázků z praxe. Jistě nevyužijete všechno, ale také si jistě najdete to svoje. Praktických rad a návodů je rovněž hodně. Vše je logicky členěno na 4 hlavní části.

Kniha se na americkém serveru Amazon.com právem stala nejprodávanější knihou roku 2008 a dosud byla přeložena do 15 jazyků.

Roam, D.: Nápady na ubrousku. Nakl. Jan Melvil Publishing 2009, 288 s.

Jan Melvil Publishing, 2009, Roam Dan