Noc vědců: Akademie věd připravuje pro veřejnost bohatý program

Aktivita je zdarma

Sídlo Akademie věd ČR na Národní třídě v Praze bude pro návštěvníky otevřeno od 17:30 do 22:00 hodin. Připraveny jsou diskuse, filmové projekce, výstavy nebo soutěže. Na zahradě, která se během Noci vědců výjimečně zpřístupní veřejnosti, bude Medový stánek s ochutnávkou. Bohatý bude také přednáškový program. Posvítíme si na světelné znečištění, mikroplasty, vodu, ale i na včely a netopýry.

Studovna Knihovny AV ČR se promění na kinosál, kde bude možné sledovat filmy i diskutovat s jejich tvůrci. V bývalém bankovním trezoru nasimulujeme absolutní tmu, ve které návštěvníci otestují svou knižní představivost.

Stánek Nakladatelství Academia představí knihy vybrané v souvislosti s tématem Šetrně k planetě. Na všechny tituly platí na místě 20% sleva! Po celou Noc vědců mohou zájemci navštívit také Galerii Věda a umění. Kompletní program naleznete zde.

Přijďte zažít neopakovatelnou atmosféru v Akademii věd na Národní třídě v Praze. Vstup ZDARMA a bez registrací, jediným omezením je kapacita přednáškových sálů, přijďte včas.

Kam za vědou v Praze a okolí
Program Noci vědců se nekoná pouze na Národní třídě – zavítat můžete také na další pracoviště Akademie věd ČR v Praze a blízkém okolí. Vydat se můžete do Fyzikálního ústavu AV ČR, Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR nebo na observatoř Astronomického ústavu AV ČR v Ondřejově. Mimo Prahu můžete zavítat například do Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích.
Svět rostlin, jak jste jej nikdy neviděli, představí Ústav experimentální botaniky AV ČR. Můžete hádat, které části rostlin se hodí, či nehodí k jídlu. Čeká vás poznávání koření a bylinek. Zahrát si můžete i na rostlinné genetiky. Vyzkoušíte si pipetování, práci s rostlinným materiálem či skládání karyotypu.

Celý program naleznete : https://www.pevnostpoznani.cz/prijdte-nahlednout-do-svete-vedy-po-setmeni-noc-vedcu-vypukne-27-zari/

Datum konání
27.09.2019 - 27.09.2019
Pravidelná
Ne
Organizátor
AV ČR
Adresa
Národní třída 1009/3
Praha 1
11000
Kraje
Hlavní město Praha
Url adresa
Typ
Žáci a studenti, Pedagogové, Odborná veřejnost
Obor
Ostatní
Cílové skupiny
Žáci - druhý stupeň, studenti SŠ, studenti VŠ, Pedagogové, Odborná veřejnost
Hodnocení