Každou středa váš čeká jiná země. Už 6. března se můžete vydat do nedochvilné Angoly, později na tropickou cestu na Bali nebo na rozmanitou Kubu a do Mongolska, za papuchalky na Island nebo projet Maroko na kole. Každou destinací provede jiný přednášející a předá své zážitky a postřehy z cest, které jsou vždy doprovázeny fotografiemi z míst, kam se často běžný turista nedostane. Poznáte tak země z trochu jiného úhlu, než je běžné, a získáte tipy pro vlastní cesty.

Během letošního jara se budou přednášky konat každou středu od 18:00 na Ústavu geologických věd Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v posluchárně G1 na ulici Kotlářská 2.

Zajímavostí tohoto semestru je přednášející Jindřich Hulín-Mihalec, který 3. dubna představí krajinu Nepálu od Everestu až k nosorožcům. Vybrané vstupné pak odešle neziskové organizaci působící v Nepálu, která se zaměřuje na ochranu slonů.

Cestovatelské středy se konají už po několik semestrů pod záštitou Masarykovy univerzity a organizací EGEA Brno (European Geography Association), která sdružuje studenty geografie a mladé geografy s cílem sdílet a vyměňovat si zeměpisné znalosti a zkušenosti.

Aktuality z Cestovatelských střed můžete sledovat na Facebooku nebo webu, kde jsou k jednotlivým přednáškám zveřejňovány i články od samotných přednášejících včetně fotografií.