Gymnázium Kadaň

  • Gymnázia

www.gymka.cz
5. května 620, 432 01 Kadaň
Mgr.Tomáš Oršulák, Ph.D.
Tel.: 411410111
Tel.: 728921524
reditel@gymka.cz
Člen KSPN
Člen KKS
Člen SIPON

Pro nás úspěch není pouze formativním hodnocením práce, ale chápeme jej i z pohledu významu pro osobnost člověka. Snažíme se, aby každý student zažil úspěch a stal se pozitivním motorem zvyšování kvality studia a přístupu k zadaným úkolům.

Úspěchy pomáháme získávat našim studentům i pedagogům v různých oblastech činností ve škole. Na jejich úspěchy jsme hrdí. Protože je řada soutěží hodnocením výkonu ve vztahu k ostatním, tak jsme naši školu zařadili do center Ceny vévody z Edinburghu. Završil se tím téměř rok dlouhý čas příprav, školení a plánování. Naše škola se stala první školou v Ústeckém a také v Karlovarském kraji, která zapojení do těchto aktivit nabízí. Soutěž je unikátní v tom, že jde o překonávání vlastních cílů, které si spolu se svými vedoucími nastavují studenti. Program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti a vytrvat. Přináší jim možnost zapojit se do osvědčeného programu, v případě potřeby získat finanční podporu pro své aktivity a stát se součástí mezinárodní komunity.

Poskytujeme zájmové celoroční aktivity zaměřené na rozvoj specifických kompetencí umožňující nalezení a rozvoj talentované mládeže. Každý rok se jedná průměrně o cca 10 aktivit (např. kroužek tvůrčího psaní, matematiky, programování a logické úlohy, 3d tisku a robotiky, virtuální reality, tajemství chemie a přírody, Sportovní kroužek, Drama klub apod.). Mimo tyto dlouhodobé aktivity škola nabízí poradenství v oblasti mimořádně nadaných žáků a vyhodnocuje jejich směřování na humanitní nebo přírodovědně-technické obory.