nvias, z. s.

  • Nestátní nezisková organizace

www.nvias.org
Studentská 2135/105, 32300 Plzeň
Michaela Königová
Tel.: 725618360
Tel.: 725618360
misa.koenig@nvias.org
Člen KSPN

Pro nadchnutí dětí do nových technologií a zájem o vytváření řešení budoucnosti realizujeme zájmové volnočasové kroužky a příměstské kempy s využitím počítačové hry Minecraft. Pro zapálené jedince organizujeme pokročilé kroužky s technologiemi umělé inteligence (AI), nebo internetu věcí (IoT). V rámci kroužků se zaměřujeme na všestranný rozvoj – technologický, byznys a osobnostní rozvoj.

Na školách v regionu realizujeme projektové dny v následujících oblastech:

- podnikavost a technické dovednosti – Naše firmy

- podnikavost a umělá inteligence – AI Discovery

- enviromentální výchova a udržitelný rozvoj – Climate Rules

Všechny programy kladou důraz na rozvoj dovedností pro 21. století – kreativita, komunikace, spolupráce a kritické myšlení.

Pro středoškoláky realizujeme AI talent inkubátor podpořený MŠMT z dotačního programu „Podpora nadaných žáků“, kde žáci ve spolupráci s lokálními firmami vytvářejí vlastní řešení postavené na umělé inteligenci. Přehlídku výsledných projektů můžete shlédnout zde.

V rámci projektu Mladí tvůrci budoucnosti můžete v Plzeňském regionu zdarma zažít projektový den Naše firmy případně workshop v Minecraftu.

Dále organizujeme otevřené workshopy od Minecraftu, přes AI, IoT až po Climate Rules.  Řada těchto workshopů je realizována ve spolupráci se zahraničními partnery, takže budoucí tvůrci rozvíjí svoje schopnosti v mezinárodním prostředí.