Střední průmyslová škola Jeseník

  • Střední škola

https://www.soje.cz/cz/
Dukelská 1240, 79001 Jeseník
Mgr. Bc. Bc. Jiří Viterna, MBA, MSc.
Tel.: 
Tel.: 723 832 301
viterna@soje.cz
Člen KSPN

Snažíme se identifikovat na střední škole silné stránky studentů a nasměrovat je k příležitostem. Systémově v nejbližší době zavedeme systém Talent kompas pro vybrané studenty. Také budujeme pro studenty EMKO SMART TEAM jako příležitost projektové výuky. Studenti si sami sestaví a zkonstruují např. dron a robot a učí se projektově své role v týmech. Inspirovat se budeme v naší partnerské střední škole v Izraeli.

V tuto chvíli se osobně připravuji k certifikaci Talent kompasu a výkladu testu – silných stránek, talentů studentů. Máme založen spolek EMKO FOR THE FUTURE, který bude získávat finanční zdroje a další zdroje pro podporu rozvoje studentů EMKA (Střední průmyslové školy Jeseník), mimo jiné i finance pro test talentů. Zdroje budeme získávat především od firem, rodičů a dalších sociálních partnerů. Díky tomu studenty lépe nasměrujeme na jejich osobní i pracovní dráhu. V současné době se setkáváme s tím, že studenti často neví, co chtějí dělat po střední škole, mají nízkou motivaci, jsou doslova „rozstřílení“.

První firmou, která nám přispěje k rozvoji studentů, je JOHN CRANE z Lutína. Peníze použijeme na test talentů pro vybrané studenty.

Škola se také podílí na T-expedici, kde poskytujeme zázemí pro zvídavé a talentované žáky ze základních a středních škol ČR.